| yoyo_4559 a întrebat:

Citatele voastre preferate...

23 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Am 1000 de citate preferate. dar cate respect din ele, dupa cate din ele imi ghidez viata?
Scopul nu este sa-ti placa, scopul este sa le inveti sa le rumegi si sa le asimilezi.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu lasa pe maine ce poti face azi. Lasa pe poimaine, poate nu mai e nevoie...

| inna a răspuns:

Nu iau viata prea in serios pentru ca pana la urma nimeni nu scapa viu din ea.

Unele amintiri e mai bine sa le uiti.

Sunt o persoana profund superficiala.

Adevarul este ca nu exista adevar.

| Marii a răspuns:

Lasa-ti ura si extazul sa-ti calauzeasca pasul. In fond esti doar un muritor.

Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

Ceea ce vezi e doar jumatate din ceea ce exista.

Un prost gaseste intotdeauna unul mai prost care sa-l admire.

| xibalba a răspuns:

Fii curios intotdeauna! E singura cale sa cunosti mereu lucruri noi si sa te ridici deasupra celorlalti.

| Cryssy a răspuns:

"Să-ţi spun ce este dragostea adevărată. E credinţă oarbă, umilinţă fără preget, supunere desăvârşită, încredere şi dăruire împotriva ta însuţi, împotriva lumii întregi. Dragostea înseamnă să îţi dai inima şi sufletul întreg celui care ţi le va zdrobi."

"Chiar daca mi-e greu. Eu voi zambi mereu."

"Fericirea o atingi doar odata in viata, dar merita sa lupti pentru ea o viata intreaga!"

"Ca sa fii fericit trebuie sa pretuiesti ceea ce ai, inainte de a pierde acel lucru!"

| Artemiss a răspuns:

Viata merge inainte!
Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise.
Experienta este singurul lucru pe care il poti obtine gratis
Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted
Vrei sa fii iubit, iubeste!
Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi.
Nimeni nu poate sa se intoarca in timp si sa fabrice un nou inceput, dar oricine poate incepe azi si sa fabrice un nou sfarsit.

| death a răspuns:

"A light that blinds the blind". (Haggard - Eppur si muove). Mi se pare cea mai interesantă exprimare a ideii de lumină.

"Când pătruns de sine însuşi odihnea cel nepătruns" (Mihai Eminescu - Scrisoarea I). La jumătatea secolului 19, cine altcineva mai ştia să definească particularitatea gravitaţională sau legea lui Hawking?

"Duhul Sfânt, precum se spune, nu din cer s-a pogorât
Ci mai jos de brâu l-avuse Iosif şi l-a dat Mariei." (Mihai Eminescu - Antropomorfism). Prea adevăratlaughing

Trăim în România şi asta ne ocupă tot timpul (Mircea Badea)
România ar fi o ţară superbă dacă nu ar fi oribilă (Mihai Gâdea)
Îmi bag p... în ea de ţară! (Restul românilor, pe care-l salut)

| snepy a răspuns:

Viata e ca parul de la cur, scurta si plina de rahat
Nimeni nu moare virgin, viata ne f*** pe toti
AI sa imi lasi si mie 10ron? ti dau maine

| urbanghost a răspuns:

Ascunde berea, ca trece politia!hee hee

| Instinkt a răspuns:

Prost sa fii noroc sa ai
cine se scoala de dimineata departe ajunge
pregatitiva de razboi sunt prea gabi pentru voi

| lifeForJesus a răspuns:

Cautati mai intai imparatia lui D-zeu, si toate celelalte vi se vor da pedeasupra! peace!

| iulia_5454 a răspuns:

In dragoste niciodata sa nu spui ca iti pare rau

| jedi_8834 a răspuns:

Sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi!

| sunt_fericita a răspuns:

"Am sa trec sh peste asta, ce va fi va fi, am sa strig ca asta-i viata, E SH MINE O ZI"

| aysun a răspuns:

Primavara e cand iarna si vara fac dragoste, iar toamna cand acestea se despart.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce nu te ucide te face mai puternic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traieste clipa!
xoxo
by dydee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am inteles ca tot ce n-am iubit la timp am pierdut(O.Paler)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desertaciunea.desertaciunea desertaciunilor.nimic nu e nou sub soare.si totul este desrtaciune si goana dupa vant.Biblia. eclesiastul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gloria nu e a celor neinvinsi ci a celor care se ridica dupa fiecare lovitura

Viata nu-ti cere ce nu-i poti da ceea ce poti afce e sa nu fugi de ea

Orice despartire e o lupta pierduta pe frontul nevazut al destinului

Bunatatea este mai importanta decat cunoasterea iar recunoasterea acestui fapt e inceputul cunoasterii

nu pierzi cu adevarat decat atunci cand ai renuntat sa incerci

candva, dupa ce vom fi epuizat energia vanturilor, a mareelor, a valurilor si a gravitatii, vom incepe sa valorificam si energia iubirii atunci pentru adoua oara in istoria lumii omul va redescoperii focul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu zice hop pana nu sari gardu'
Niciodata nu ma gandesc la viitor pentru ca oricum vine prea repedebig grin

| Zu_8376 a răspuns:

Love is like the wind you can`t see it but you can feel it.-A walk to remember