| Hellomybabymylovemydicksing a întrebat:

Coca Cola / pepsi conțin droguri? Gen eu beau foarte mult coca cola si pepsi si îmi crează foarte multa dependenta, nu pot sa stau o zi fără sa beau. Daca nu beau, tot încerc sa fac rost sa îmi cumpăr ca nu pot sta fără suc... Si app ma enervez si super mega repede dupa ce beau. De ce? Ce conțin? Droguri sau ceva?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, dar contin tone de zahar, care dau dependenta, diabet, probleme mentale si cancere.

| Andreeush a răspuns:

Nu conțin droguri ci multe chimicale.
https://www.romaniatv.net/......09623.html

| NonZarek a răspuns:

Cauta pe Youtube sa te convingi mai bine singur, coca cola cand a fost inventata de acel nenea care nu mai stiu cum il cheama, a fost creeat din planta sau ce era numita coca ceva de genul. Planta e un fel de drog dar foarte slab, ceva sub gradul 0 ca sa intelegi laughing de aceea pe vreamea cand a fost inventata bautura a avut un impact foarte mare care l a trimis pe creeator direct in succes. Creeaza putin dependenta din cauza gustului, dar foarte putina, desigur nu este sanatos dar daca bei odata la o luna nu are nimic, dar sa nu bei des

| Hellomybabymylovemydicksing explică (pentru NonZarek):

Nu prea beau des coca cola. Pepsi beau in fiecare zi, dar cola cam o data la câteva zile doze.

| NonZarek a răspuns (pentru Hellomybabymylovemydicksing):

Mare diferenta dintre coca cola si pepsi nu e, nu e bine sa bei in fiecare zi pepsi, poate dai in diabet si apoi e nasol. Mai bine bea un actimel daca tot vrei sa bei ceva, e mai bun si mai sanatos. Sau un ceai, idk. Pepsi contine ildulcitori (zahar) tot felul de chimicale care te termina incet... mai bine lasa le. hai 2-3 pe luna e suficient, dar in fiecare zi deja e prea mult

| Gabriel2424 a răspuns:

Ai citit cu siguranta despre efectele bauturii coca cola, daca pui un dinte si il lasi 24 de ore dispare, poti scapa de rugina cu aceea bautura, cauta sa vezi din ce e facut, iti zic eu un pic, din niste viermi din africa cu nu stiu ce toxine, informeaza-te, eu nu mai beau cola de 1 an, rar am baut cate 1 pahar, dar sa fie moderrat consumul, o data pe luna, dar nu mult, acum e alegerea ta.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Inseamna ca iti place. Orice lucru care iti place foarte mult poate crea dependenta.Calculatorul,telefonul,un sport, o anumita mancare pe care o mananci mereu. Orice.A da.Prin 1800 aproape de 1900 coca cola continea cocaina.Dar s-a scos din lista de ingrediente.

Incearca sa bei cate un suc pe zi.Nu ma refer la ala de 2l sau 1l rolling on the floor. Cate o doza pe zi merge.Si dupa ce te obisnuiesti poti bea o data la 2-3 zile. Tine minte ca poti avea probleme la ficat sau la inima daca bei multe sucuri carbogazoase sau energizante.

Succes!