| AnnaaaPopa555 a întrebat:

.< Colac peste pupaza mai sunt si raraita. As vrea sa ma corectez, adica sa vorbesc mai corect, sa invat sa-l zic pe "r" si sa fiu mai sigura pe mine. Ce mi-ati recomanda?

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

In ceea ce priveste "raraiala" ta,poate sa fie si un beneficiu:daca vrei sa inveti limba franceza, iti va fi de mare ajutor, in pronuntarea corecta, cu grasiere, a cuvintelor.Asa ca, tot raul spre bine!
Daca totusi ai vrea sa scapi de acest lucru, ai putea cere sfatul unui logoped.Dar, de ce sa nu fii mai altfel decat majoritatea? Poate asta ar fi farmecul tau!

| AnnaaaPopa555 explică:

Fir-ar! Scriu o intrebare si-mi apare doar jumatate...