Concurs! Hai la atelierul pentru liceeni: Cum îmi găsesc vocaţia?

Avem un nou concurs, de data aceasta dedicat liceenilor. Atelierul de consiliere vocațională te va ajuta să te descoperi, să afli la ce ești bun şi ce fel de job ţi s-ar potrivi, în funcţie de personalitatea, preocupările şi skill-urile tale native. Iar pentru aceasta vei lucra cu un psiholog specializat pe resurse umane şi consilier vocaţional.

Atelierul începe în data de 26 iulie și vor exista 4 întâlniri care te vor ajuta să:

  • Te cunoşti mai bine şi să faci alegeri care ţi se potrivesc
  • Identifici, în mod obiectiv, la ce eşti bun(ă) cu adevărat
  • Identifici ce abilităţi ţi-ai dezvoltat până acum şi cum poţi să le valorifici în viitor
  • Îţi îmbunătăţeşti încrederea în forţele proprii
  • Te integrezi mai uşor în mediul de lucru/de învăţare
  • Relaţionezi mai uşor
  • Îţi îndeplineşti obiectivele cu mai puţin efort şi mai multă satisfacţie

Pentru a câștiga invitația pusă la bataie pentru acest atelier, lasă-ne în răspunsuri motivul pentru care crezi că ți-ar fi util un astfel de curs până pe 22 iulie, iar apoi vom extrage câștigătorul la sorți.

Succes!

P.S Câștigătorul este 86wally83

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"vom extrage câștigătorul la sorți"

doar o persoană va fi norocoasă?

| SilentRain a răspuns:

N-am avut nevoie de nici o vocație când au venit facturile de plata, m-am integrat perfect la job de nevoie nu de plăcere laughing
E mișto ce faceți voii, păcat că nu aveți ceva și pentru aia la 30 de ani incapabili de un job cum sunt unii de pe aici laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Eu imi stiu deja vocatia, vreau sa ascend
https://stargate.fandom.com/wiki/Ascension

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Eu consider ca cel mai important motiv pentru a participa la concurs este faptul ca am incercat sa ma integrez in tot felul de locuri, de la vanzator intr-un magazin sau casier pana la operator in magazin online sau agent de vanzari. Nu am reusit sa ma integrez nicaieri si chiar am mare nevoie. In prezent imi continui studiile la frecventa redusa unde voi incepe clasa a-10-a din toamna. Implinesc imediat 23 de ani si deja simt ca e nevoie urgenta de o schimbare in viata mea, iar un job unde as putea sa dau tot ce am eu mai bun ar fi pur si simplu minunat! Sunt un om empatic ce ar influenta in mod constructiv si pe altii, de altfel asta e unul din pricipiile mele ambitioase si la fel cum spunea si Einstein "ce faci pentru tine dispare odata cu tine, ce faci pentru altii ramane pentru eternitate". Mult succes tuturor!

| Vanessika a răspuns:

Mi-ar fi util un astfel de curs, deoarece pe zi ce trece mă simt din ce în ce mai în ceata în ceea ce privește viitoarea meserie.