| carlutza1001 a întrebat:

Continui cu povestea mea de film laughing. Ieri va spuneam ca am fost la circ si unul dintre acrobati mi-a sarutat mana si mi-a dat un bilet si la spectacolul de maine (uite-te la intrebarile mele pentru toata povestea). Azi m-am dus la circ din nou, am ajuns cu jumatate de ora inainte, l-am cautat din priviri, dar nu l-am vazut. Eram cu o prietena care a fost nevoita sa isi plateasca un bilet in loja, pentru ca el acolo mi-l daduse pe al meu big grin. Am intrat, ne-am asezat, iar eu eram cam plictisita pentru ca mai vazusem reprezentatiile o data. Vine randul lui. Incepe sa imi bata inima repede, sperand ca o sa ma remarce. Isi executa numarul, iar la sfarsit il vad ca se uita in primele randuri, cauta pe cineva happy. Ma vede intr-un final, zambeste cu toti dintii si iese de pe scena. L-am mai remarcat o data dupa aceea uitandu-se in directia mea de dupa cortina. Se termina spectacolul, ies ca si ieri acrobatii, lumea aplauda, iar eu il privesc curioasa. Imi face un gest foarte subtil sa astept, l-a remarcat si prietena mea, deci nu innebunisem laughing. Raman acolo, prietena mea ramane si ea, iar el isi face aparitia dupa 2 minute. Imi zambeste si, respectuos, face cunostiinta si cu amica mea. Ma intreaba apoi :
-Cat timp esti dispusa sa imi oferi?
-Cat timp esti dispus sa stai cu mine?, il intreb.
Ne conduce pe amandoua in spatele cortului imens unde erau cateva scaune si o masa, frumos amenajat. Era destul de romantic, tinand cont ca era si semi-intuneric. Prietena mea se scuza ca trebuie sa plece, dupa ce ii fac eu un semn subtil. Ramanem sa vorbim, mi-a povestit cum m-a vazut intre atatia oameni tocmai pe mine acum 2 zile, cum nu s-a putut abtine sa nu se bage in seama si cat de mult se bucura ca am venit astazi, multumindu-mi. Eu zambesc timid, pana la un moment dat cand il intreb :
-Imi faci o favoare?
-Orice, spune el.
-Vreau sa vad elefantii.
Rade pentru cateva secunde, dupa care se ridica extrem de gratios, ma ia de mana si ma conduce spre custile tuturor animalelor. In spate era un loc urias cu 3 elefanti imensi. M-a condus in tarcul lor, iar acum nu mai paream viteaza laughing. I-am mangaiat cu o mana, in timp ce el ma tinea de cealalta. Am stat acolo cu ei, povestind si simtindu-ma extrem de bine. La un moment dat, ne-am intors la masa si mi se facuse frig pentru ca eram intr-un maieu. Si-a dat jos un hanorac negru si mi l-a pus pe umeri. Mirosea atat de bine incat am inceput sa zambesc. Cand m-a intrebat de ce zambesc, i-am spus ca ma simt ca intr-un film si ca nu mi s-a mai intamplat niciodata asa ceva.
-Nici mie, rade el.
-Ce vrei de la maine?, il intreb la un moment dat caustica.
-Sa vii si maine.
-Nu se poate, raspund.
-De ce?
-Pentru ca relatia noastra nu ar avea viitor, fie ea de prietenie sau de altceva.
-Ai vrea sa fie de altceva?, rade.
-Nu conteaza, nu schimba cu nimic situatia.
-Stiu, spune el si ofteaza.
Am ramas in liniste, il priveam in ochii lui mari si negri, si asta facea si el. Ma uit la ceas si constat ca stau de 2 ore jumate cu el. Ii spun ca trebuie sa plec. Nu zice decat :
-Promite-mi.
-Ce? intreb eu.
-Promite-mi ca vii si maine. Nu sunt pregatit sa renunt la tine, Carla.
-Promit, ii spun eu. Dar doar daca imi mai dai un bilet laughing.
Ne ridicam, imi mai da un bilet si vreau sa ii dau inapoi hanoracul.
-Pastreaza-l pana maine, spune el. Vreau sa ai un motiv ca sa te intorci, chiar daca e unul banal…vrei sa te conduc?
-Nu, spun eu. Stau aproape. Multumesc.
Se apropie de mine, si pentru un moment am impresia ca vrea sa ma sarute. Dar nu o face. Ma saruta pe obraz, atat de usor, incat parca nici nu s-a intamplat. Raman fara cuvinte, ma intorc si plec.
-O sa te vad si maine?
-Nu stiu, ii raspund eu de dupa umar si imi continui drumul.
Ma scuzati ca am scris atat, dar simteam nevoia sa ma descarc happy. Daca ati citit tot acest roman, raspundeti-mi : mai are rost sa ma intorc? e o relatie fara viitor, asta e clar. Nu zic, e f frumos, dar … mi-e teama ca as suferi. Mai are rost…?

9 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Deci,asteptam sa povestesti laughing.Da, eu zic sa te mai duci.Chiar daca e fara viitor,mai bine ca se intampla decat deloc.Ii poti cere numarul,id-ul,sa vorbiti, asa il mai intrebi cand mai vine si va intalniti. Daca as fi in locul tau, m-as duce.Nu as rata ocazia.

| Deny1333 a răspuns:

Acum zâmbesc, crede-mă. Povestea ta e frumoasă.
Exact cum am spus şi ieri, du-te, nu ai nimic de pierdut. Totuşi, oi fi eu prea paranoică, dar parcă prea mult zâmbet şi prea multă galanterie. Dubios.
Anw, du-te! Trăieşte clipa, chiar dacă nu va dura o veşnicie!

| Anduuu a răspuns:

Eu zic sa te duci si maine... poate e o relatie care nu are viitor dar vei castiga un prieten bun!

| rox13yy a răspuns:

Ff tare povestea ta si tipul ff galant,ar trebui sa mergi,nu sticahee hee
nu pune suflet pentru ca nu stii cine este el sh ce vrea de fapt, dar o idila asa de cateva zile nu strica
Ai grija ce faci, fii cuminte sh flirteaza in continuare ca doar nu dai cu parulhee hee puupp.pa pa

| BubuksDeea a răspuns:

Da.E o poveste bestiala! Off.Mai rar vezi asa ceva! Du`te! N`ai ce pierde!

| BubuksDeea a răspuns:

Off.Ce fruumos!love struckx

| Ana_5069 a răspuns:

Genial love strucklove struck foarte romantic love struck.Nu ştiu ce să.ţi zic.mi.e teamă că ai putea suferi. exact cum ai zis şi tu.defaapptt.du. teee love struck.mai bine să ai inima lui decât nimic love struck e un tip foarte ăă.e bestial :X.nu ai ce pierde smuglove struckwinking. succes :X

| carlutza1001 explică:

Da, si mie mi se pare ca e prea perfect ca sa fie adevarat. Probabil ca o sa ma duc, nu stiu...straight face

| RaluBoom a răspuns:

Ce poveste frumoasa:X:X:X fff rar se mai intamplaa asa cevaa`