| Callmebaby a întrebat:

Cred ca e cea mai idioata intrebare dar trebuie sa o pun. A inceput sa imi placa putin de un coleg de clasa (e primul an de cand suntem colegi, o sa ii spun X). Mi-a placut de el de prima data cand am facut contact vizual. Un fel de dragoste la prima vedere, dar nu atat de intens. Pur si simplu am inteles din ochii lui ce fel de persoana e (adica putin timid, ca mine) si ma regăsesc în persoana lui. Prima oara cand am vorbit mai mult m-am intalnit cu alt coleg, prieten de ai lui si am mers împreună sa-l luam pe X. El a dat un fel de salut cu colegul si apoi si cu mine. Ieri, la 3 zile de atunci, cand a intrat in clasa, a trecut prin fata bancii mele si mi-a intins pumnul, nu stiu sa explic. Un gen de salut d'ala cand zici bate si va ciocniti pumnii. Adica prima data l-a intins, cand sa dau cu el si-a tras pumnul inapoi, i-am zis 'ce fraier esti' pe un ton glumet(acum regret) si la urma am batut pumnul fara sa zică nimic altceva si de atunci n-am mai vorbit. L-am surprins insa de vreo 3 ori in timpul saptamanii ca se uita la mine in ora(sta pe alt rand in spatele meu) si ieri si-a intors repede capul cand voiam sa ma uit la el. Ce inseamna toate astea? Salturile sunt niste prime semne de prietenie sau poate ii place si lui putin de mine? Vreau sa inteleg clar de la început, sa nu imi fac iluzii. Ar fi ciudat sa-l intreb doar dupa o luna( in care am vorbit mai mult doar ultima saptamana) daca simte ceva pentru mine si nu mi-ar fi confortabil, dar dinainte de a vorbi cu el, asa cum am zis, am vazut atatea lucruri in ochii lui. Mentionez si ca nu am mai avut nici o relatie pana acum, nu inteleg clar aceste semne.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Semnele sunt doar un precursor; dacă amâni contactul direct și o discuție cu el, s-ar putea să dispară și astea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să dai salut cu o fatălaughing)) wtf
stai să vezi când te invită la o bere sau când te cheamă la un fotbal.

| Callmebaby explică (pentru anonim_4396):

La asta nu m-am gândit laughing)

| Kerre a răspuns:

Din prima aceste "semne" dau ca o simpla prietenie, nimic mai mult. Incearca sa petreci mai mult timp cu el si sa afli mai multe.

| Demetrov a răspuns:

Ca sa iti placa de o persoana trebuie mai intai sa o cunosti. Noi nu avem de unde sa ne dam seama daca el te place sau nu. Eu zic sa ii spui direct, daca ii spui nu ai nimic de pierdut, poate doar de castigat. Mi se pare destul de trist ca nu stiti sa va exprimati sentimentele. Acele semne nu inseamna nimic, asa si eu ma uit cand ma plictisesc la o persoana doar ca sa o admir, asta nu inseamna ca imi place de ea.