| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca m-am indragostit de cel mai bun prieten al meu... de fapt, sunt sigura ca asa este.

Ne intelegem foarte bine, ne sunam des si cred ca am fi un cuplu dragut. Uneori ma face sa cred ca si el ma place, dar nu sunt sigura. Credeti ca ar trebui sa-i zic ca il plac si sa vad ce va spune si el? Adica nu stiu ce sa fac. Luni am avut un vis care parea forte real. Se facea ca eu i-am marturisit ce simt pentru el si am aflat ca este reciproc si apoi am fost impreuna, desi inainte sa ma culc eram hotarata sa renunt la el pentru ca nu credeam ca e posibila o relatie intre cei mai buni prieteni(credeti ca acesta este un semn? adica eram hotarata sa renunt si dintr-o data visul acesta m-a tulburat si mai mult). Eu am hotarat sa nu mai zic nimanui despre acel vis(nici macar prietenelor mele). Si ca si cum nu ar fi fost de ajuns, ziua urmatoare, una dintre prietenele mele cele mai bune ne-a visat impreuna pe mine si pe prietenul meu cel mai bun si eram un cuplu. A zis ca nu ne-a mai vazut niciodata asa de fericiti pe nici unul dintre noi si ca acel vis parea foarte real. Ziua urmatoare, cealalta cea mai buna prietena mi-a spus ca a avut un vis atat de real, in care eu si cel mai bun prieten ne sarutam.
DE ceva vreme cand ni se intersecteaza privirile mereu ma priveste patrunzator. Si cred...mai bine zis simt ca il iubesc, nu doar ca il plac. Mie mi-e rusine intr-un fel sa-i zic ce simt pentru el, deoarece ma gandesc si la varianta negativa(m-as simti foarte prost sa fiu respinsa in fata, chiar daca nu cred ca sa va intampla, e bine sa fiu precauta). Nu stiu ce sa fac adica stiu ca uneori baieti se pot simti constransi/speriati cand o fata le marturiseste ca ii place... astept sfaturi inclusiv de la baieti!

Ajutati-maaaa! Va rog!

Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Iti spun ceva whistling

" Intre o fata si un baiat nu poate exista niciodata o prietenie foarte buna, in cazul in care exista, automat unul dintre ei vrea mai mult."

Sper ca ai inteles mesajul meu :*.

In legatura cu situatia ta big grin, parerea mea este ca ar trebui sa'i marturisesti ceea ce simti, nu vad de ce n'ai face'o.

Poate cine stie, mai tarziu iti va parea rau ca nu ai facut'o acum...si aici ma refer strict la faptul ca el isi va pute face o iubita... iar tu straight face Intelegi ce vreau sa spun.happy

Succes :*.

| Pancake a răspuns:

Iiiih love struck Mie deja imi place povestea voastra laughing
De ce nu incerci sa-i spui? Daca suneti cei mai buni prieteni nu te va respinge in fata, cum spui tu. Pentru ca probabil tine prea mult la prietenia voastra. Dar daca si prietenele tale v-au visat(:X) de ce nu incerci? N-ai de unde sa stii... poate va inflori ceva frumos. Eu zic sa-i spui... kiss
Bafta! Si sa ne spui si noua ce ai mai facut

| Simonaa166 a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu el.
Dar nu ii spune.
Doar intreaba. l diferite chestii.
De genu :
De unde ti. a luat pantalonii? Sunt foarte dragutsi.
Si intri in vorba cu el.
Incearca sa stai cat mai mult cu el.
Si astfel ai sa vezi ca nu mai trebuie
Sa ii marturisesti tu ca il placi.
Ci iti va spune el.
Byeee
Si
Multa Bafta.

| AndreyJetu a răspuns:

Mda...Pai vezi si tu incearca sa il descosi, ce fete ii plac, ...si din astea si iti vei da seama daca te place sau nuwinking

| Byuuu a răspuns:

Nu fă o asemenea gresealaI don't want to see
Iti spun din proprie experientza: imi placea cel mai bun prieten al meu.si pana la urma am fost impreuna, el mi-a zis ca e mai bine sa nu avem o relatie.desi ne iubeam muult; x si totusi am continuat, acum nu mai vorbim unul cu celalaltsad inca tzinem unul la altu, dar asta este.stiu ca e greu de crezut dar crede-ma e cel mai rau lucru sa te combini cu cel mai bun prieten al tau o sa va certati din orice desi acum "relatia" voastra de prietenie e perfecta si probabil ca nu va certati deloc, in viitor nu o sa mai fie asa, daca va fi ceva intre voi...sad sa ne anunti ce ai facut:*Bafta pwpe>big grin