| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Credeti ca a fi politist cinstit e greu? Cred ca sunt unele situati in care daca vrei sa fii corect si sa faci ceea ce trebuie se gaseste cineva capabil sa-ti ameninte familia sau poate tu esti politist corect dar ai colegi corupti.Adica eu vreau sa-l arestez pe ''x'' care e vinovat si acel individ are relatii cu politia si intr-un final trebuia sa ma ''mulez'' dupa dorintele celorlalti colegi, pentru ca daca n-o fac, risc sa o mierlesc.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Era unu in trafic la rutiera in Bucuresti, pe vremea lui lua 900 lei si a fost nevoit sa isi plateasca din banii lui o geaca de piele de la politie, abia platea matizul in rate si s-a judecat in instanta cu superiorii din cauza ca vroiau sa faca ceva ilegal si el tinea de partea (legii) a pierdut procesul. https://www.youtube.com/watch?v=-asEeIa-o0Y

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti om cinstit, atunci vei fii si politist cinstit fara sa-ti fie greu.
Nu trebuie sa te mulezi dupa nimeni, ci sa continui sa fii cinstit, indiferent de situatia in care te afli si sa nu accepti spaga, mita sau favoruri, fiindca pici in cealalta extrema, a politistului necistit si corupt.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta se poate întâmpla în orice structură de putere. De aceea multe acțiuni se fac cu mascați.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu...dar nu imposibil.
Respect pentru polițaii cu coloană vertebrală!

| MariannN20 a răspuns:

Nu e o meserie usoara, trebuie sa depui mult efort si concentratie mai ales cand esti in misiune. iti poti risca viata uneori iar despre faptul ca tu vrei sa il arestezi pe " x " care e vinovat si acela are relatii cu politia, daca esti cinstit ar trebui sa te doara undeva de ceilalti si sa-l arestezi intelegi? dar daca esti oaie si faci ce fac ceilalti sa-l lasi liber aici gresesti