| alexa19 a întrebat:

Credeti ca ar putea merge o relatie intre o fata de 19 ani si un baiat de 14 ani?, avand in vedere faptul ca amandoi se plac?happy

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu merge! O fată la 19 ani e deja plină femeie, iar despre băieţi, chiar şi la 18 -19 ani tot se spune că sînt copii. De cei de14 ani nici nu mai vorbesc. Oricît de cocoşi ar vrea ei să fie.
Cînd există o asemenea diferenţă de vîrstă dar şi cînd partenerii au peste 30 de ani e oarecum mai normal. Dar aşa, e o relaţie supusă despărţirii după foarte scurt timp.
Nu poate rezista!
Fata de 19 ani ar intra foarte repede în colimatorul celor din jur, ar fi bîrfită, ar fi ironizată, ar fi luată în rîs.
Băiatul de 14 ani ar fi exact ca un căţel de companie, în anturajul colegilor şi prietenilor fetei.
La vîrsta maturităţii, diferenţele de 4-5 ani nu sînt atît de vizibile şi atît de imposibile, dar la vîrsta adolescenţei sînt incomensurabile.
La vîrsta mea de 18 - 19 ani ( bărbat fiind ) se excludea că aş putea avea o relaţie de amiciţie cu un puşti de 14 ani. Şi dacă totuşi aceasta nu ar fi chiar imposibilă, între o femeie de 19 ani şi un puşti de 14 ani e puţin ridicolă.

| corolav a răspuns:

Şi, în cele din urmă, o ruptură a relaţiei ar putea duce la adevărate tragedii.

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

De ce nu? Dragostea nu are varsta. Daca tu il placi pe el, si el iti impartaseste aceleasi sentimente, nu are rost sa renuntati doar de gura lumii sau din cine stie ce alte motive.
Bafta!

| Outspoken2 a răspuns:

Buna! Ar fii foarte ciudata aceasta relatie si una iesita din comun.Din punct de vedere sentimental poate exista o legatura dar nu cred.

| Otabletadeiubire a răspuns:

Normal. Cand simti cu adevarat ca tii la cineva nu conteaza varsta. love struck. Cel mai bine e sa nu tii cont de gura lumii si sa iti vezi mai departe de ceea ce te intereseaza cu adevarat!:* Multa bafta in continuare si sper ca relatia sa mearga perfect!:*