| Popescu_Dumitru_1977 a întrebat:

Credeti ca daca ii voi face unei fete de ziua ei un cadou scump, isi va da seama cat de mult o iubesc?

Răspuns Câştigător
| Tibi45 a răspuns:

Dacă tânăra în cauză are nevoie de un cadou scump pentru a te aprecia, eu zic că e cazul să o uiţi! Gestul contează, simplul fapt că cineva s-a gândit la tine cu o anumită ocazie, poate dovedi că aceea persoană nu îţi este indiferentă. Dacă persoana ţintă remarcă gestul în sine, valoarea intrinsecă a cadoului nu prezintă nici o importanţă (trebuie să fie însă ceva drăguţ, care să releve un mesaj aparte).
Dacă persoana la care te referi se lasă copleşită de valoarea materială a atenţiei tale, o poţi pierde oricând, dacă în piesaj apare un tip cu finanţe mai consistente.
Orientează-te asupra preferinţelor prietenei tale, asupra gusturilor ei, ce anume i-ar putea trezi interesul?!
Dacă eşti în graţile ei, va aprecia gestul tău. Succes în demersurile tale.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu trebuie sa-i faci cadouri scumpe ca sa stie cat o iubesti, daca te iubeste si stie sa aprecieze s-ar bucura si pentru o floare

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Sunt de părere că iubirea nu se arată prin cadouri scumpe, ci prin comportament. Într-adevăr, şi-ar da seama cât de mult înseamnă pentru tine dar există şi posibilitatea de a se gândi că doreşti să o cumperi.

Pa-pa.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu. Iubirea nu se arata prin cadouri ci prin comportament.

| Madayna a răspuns:

Poate ar banui ceva dar daca nu-i spui tu ca iti place de ea, nu o sa stie.

| dorin1990 a răspuns:

Ai putea sa cauti o modalitate sa o surprinzi si nu neaparat ceva scump, poate o scrisoare clasica in care sa iti exprimi sentimentele, un bilet ceva ar fi mult mai romantic.

| Kirito21 a răspuns:

Poti sa iei cel mai scump cadou posibil dar un simplu te iubesc spus din inima si cu maxima sinceritate este de o mie de ori mai valoros.

| Malinutza99 a răspuns:

Nu... cred ca se va simti jignita si va crede ca vrei sa ii cumperi dragostea cu cadouri scumpe. Mai bine cumpara-i ceva mai ieftin, dar ceva mai dragut, ceva simbolic. Cum ar fi o bratara cu initialele voastre sau un colaj cu poze cu voi. Succes!