| DamarisIoanaMaria a întrebat:

Credeti ca daca iti doresti un lucru si iti concentrezi toata energia asupra obtinerii lui se poate indeplini?
Ma refer aici la Legea atractiei si la faptul ca noi prin gandurile pe care le avem atragem situatia in care suntem.
Credeti ca se poate schimba asta prin schimbarea mentalitatii?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu.

Adic, e simplu.

Degeaba esti convins ca vei castiga la lotto daca tu nici macar nu pui bilet.

Altfel spus, da e bine, si te ajuta sa gandesti pozitiv, dar daca tu nu faci nimic pentru a se indeplini aceea situatie, ei bine, nu se va intampla de la sine.

De exemplu, degeaba speri ca iti vei intalni sufletul pereche daca tu nu iesi din casa, si dai seen la cei ce-ti dau mesaj.

| AndaAlexandra a răspuns:

Si da și nu. Adică exista această atracție dar nu îndeplinește dorințe. E vorba despre gândirea pozitivă și vizionarea lucrului pe care ți-l dorești. Nu te gândești de 10 ori ca îți dorești o masina și ea va cădea din cer.
Trebuie să muncești pentru asta, pentru orice. In același timp sa te simți ca și când l-ai avea deja. Așa îl vei obține cu mai multă ușurință. La mine funcționează.