| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca exista farmece si vraji? Am gasit zahar si un cutit la pat ascuns bine pus de o ruda

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, există modalități de a influența evenimente din viața cuiva. în bine și în rău, de la distanță, prin forța gândului. Dar aceasta nu este la îndemâna oricui, care crede în ritualuri de tip vrăji și farmece. Ar fi prea distractiv și distructiv totodată și prea puțin constructiv. Fii liniștit, nu este în stare acea rudă, oricâte bolboroseli ar emite și câte obiecte ți-ar pune în pat. Delir, dar fiindcă este validat prin credința colectivă, pare real. Da, este foarte real ca delir, adică bun de tratat la psiho. Dar cum nu ai posibilitatea să îi tratezi pe toți, ei fac parte din grădina Domnului, care este mare, și se tot mută gardul ca să încapă toți.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este vorba de crezut, sunt sigur ca nu exista big grin

Magina este alta thinking

| CodrutElian1990 a răspuns:

Farmecele se"prind" doar de cei care cred in ele.

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Crezi asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu știu, dar tu ești cam fermecător.