| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că există "night owls" sau e doar o scuză a unor persoane pentru a nu se culca la o oră rezonabilă?

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Exista. Eu sunt una din persoanele acelea care invata mult mai bine noaptea. E dovedit ca are legatura si cu genetica fiecarui individ, insa cred ca are de a face si cu felul in care esti obisnuit. Si da, cel putin in cazul meu, uneori e folosita ca si o scuza...

3 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Exists numeroase studii care confirma existenta si "night owls" si "early birds" (adica persoane care sunt Mai productive/ energice dimineata). Nu e o scuza. Eu invat mai eficient noaptea si de obicei sunt mai alerta si atenta in timpul turelor de noaptea.

| Apokales a răspuns:

Cred ca daca nu era lumina noaptea, nu ar fi existat ideea de night owl. Omul este o fiinta diurna.

| Adry05 a răspuns:

Cred, știu persoane + cazurile de mai jos, care funcționează noaptea. eu funcționez mai bine în timpul zilei, seara deja nu mai sunt în stare să fac nimic productiv și m-aș forța maxim