| Lorena_Marin_2001 a întrebat:

Credeți că există posibilitatea că la capacitate sa ne pice genul dramatic, semnificația titlului sau mesajul textului?
Si știe cineva daca s-a scos romanul nuvela și schița?

Răspuns Câştigător
| copilaroasa2k17 a răspuns:

Exista posibilitatea asta. Poate sa pice oricare dintre urmatoarele: genul epic, fabula, balada populara, basmul popular, genul liric nu cred ca mai pica, dar speciile lui: pastelul si doina pot, genul dramatic, descrierea literara, caracterizare de personaj, mesajul textului si semnificatia titlului.
Si da, romanul, nuvela si schita s-au scos.
Oricum, nu te panica. Mai repeta toate argumentările si definitiile in astea doua zile si sigur vei stii.
Mult succes! rolling on the floor

| Lorena_Marin_2001 explică (pentru copilaroasa2k17):

Mulțumesc

| Lorena_Marin_2001 explică (pentru copilaroasa2k17):

Dar deunde ști că s-a scos romanul, schiță și nuvela?

| Gillian a răspuns (pentru copilaroasa2k17):

Descrierea literară? Eu de ce nu știu nimic despre asta? Profesorul nu ne-a spus că ar putea pica și asta.

| copilaroasa2k17 a răspuns (pentru Lorena_Marin_2001):

Pai ne-a spus profesoara. Si daca si voi lucrati din culegerile alea albe cu o fata blonda pe coperta, pe la primele pagini este programa de anul acesta.

| copilaroasa2k17 a răspuns (pentru Gillian):

Da, s-ar putea sa pice, dar slabe sanse. Eu una cred ca ne va pica ori epic, ori dramatic.