| biencutza_7855 a întrebat:

Credeti ca gandirea pozitiva ne influenteaza intr-un fel?

Răspuns Câştigător
| liveincolors a răspuns:

Gandirea ne influenteaza tot timpul. Daca gandesti pozitiv, practic reusesti sa treci peste lucrurile rele. Nu stiu daca e cel mai bun exemplu, dar si cand esti bolnav, daca gandesti pozitiv, ca o sa te faci bine, practic 50% esti vindecat.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Factorul psihic este cel mai important jucător în sănătatea individului la toate nivelele.
Latura pozitivă ne ajută să trecem mai uşor peste obstacolele vieţii!
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Gandire pozitiva dar nici exagerata.Adica sa iti fixezi niste scopuri pe care e imposibil sa le atingi in 2 vietioh go on
Cea mai recomandata e gandirea realista, dar asta depinde de temperamentul fiecaruia pentru ca unii sunt facuti sa vada paharul gol si cand e plinoh go on

| Bacemi a răspuns:

Cu siguranta. Fara ea nu ar exista progres.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca da.