| maria91r a întrebat:

Credeti ca mai merge? Sunt cu un baiat de doua saptamani.la inceput eram foarte apropiati. vorbeam cu orele la telefon, ne vedeam zilnic... iar acum.de 2 zile aproape ca nu mai vorbim...nu ne-am certat. dar nu inteleg ce-i cu distanta asta dintr-o data.credeti ca nu mai tine la mine sau vrea sa ne despartim?

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate ca te iubeste dar e ocupat si daca nu vorbiti cu orele nu inseamna ca nu tine la tine... daca de 2 zile nu vorbiti deloc si el se comporta ciudat, daca nu mai e afectuos cu tine, atunci cam da de banuit...totusi acum sincera sa fiu, in 2 saptamani nu poti sa iubesti cu adevarat, adica poate ca va placeti, poate ca sunteeti atrasi unul de altul, dar dragostea adevarata vine in timp...eu zic sa il lasi pe el sa faca priuml pas, asteapta pana te cauta el, apoi daca tot asa continua, cauta-l tu si poarta o discutie serioasa cu el sa vezi ce il determina sa se poarte asa...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Orice om are dreptul la viata, prin urmare are dreptul sa respire. Lasa-l!

| xD101 a răspuns:

Cred ca sunt doua posibilitati: 1. S-a plictisit de atata vorba(totusi e prea mult orele in sir pe care le petreceati la telefon).
sau
2.Se poate sa aiba pe altcineva si nu stie cum sa iti zica sa va despartiti.

| unavailiable93 a răspuns:

Nu te necaji, poate doar trece printr-o faza proasta. Incearca sa iei legatura cu el si sa in intrebi ce s-a intamplat. Daca are o problema incearca sa il ajuti, pun pariu ca v-a insemna mult pentru el.

| LiLlYAnNe a răspuns:

Asa sunt baietiiwinking. Asteapta un pic si vezi ce se intimpla mai apoi.Cine stie, poate si-a gasit pe alt cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A aparut alta-n peisajwinking

| miky_3198 a răspuns:

Stai linistita ca nu este un an ca sa va indepartati unul de altul... el poate are probleme mult mai importante si care trebuie rezolvate tu te-ai obisnuit sa vorbeasca cu orele cu tine? nu este bine sa incepi asa...eu am avut aceeasi problema ca tine tot 2 saptamana aveam cu el, tot cu orele vorbeam cu el la telefon dar de 3 zile nu se mai purta ca inainte se racise fata de mine dupa ce mi-a spus ca are multe probleme la care se gandeste foarte mult si ii ia aproape tot timpul l-am inteles... tu trebuie sa-l intebi daca are probleme? de ce s-a racit fata de tine? si daca are probleme incearca sa-l sprijin, sa-l asculti sa inceapa sa aiba incredere in tine daca faci asa va incepe sa te iubeascatongue succes

| Minnni a răspuns:

Been there Done that... Cand am patit eu asta dupa ceva timp ne-am despartit... el s-a dus la alta, dar in cele din urma a venit tot la mine. Cel mai bine e sa lasi totul sa mearga de la sine. In nici un caz sa te rogi de el sau lucriru din astea happy. Succes!