| LaRySa_3274 a întrebat:

Credeti ca muzica rock este satanista?

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Buna larisa! Este o idee preconceputa.Eu ascult de multa vreme rock si pot spune cu siguranta nu! Ce`i drept exista si melodii satanice, nu zic ca nu, dar nu sunt nu stiu ce.Nu trebuie sa-ti faci o impresie gresita.Rock-ul e shiar foarte frumos, dar iti trebuie o anumita perspectiva asupra lui. Ce`i drept nu e o muzica pentru oricine.Se zice ca e muzica celor puternici. Exista totusi mai multe feluri de rock.Bye bye wave

7 răspunsuri:
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Depinde ce fel de rock. eu ascult rock de cand sunt mica si nu simt nicio schimbare. eu consider ca melodiile rock sunt cele mai expresive, ca exprima cel mai bine sentimentele pe care le ai, si este de asemenea un mod de a te descarca de toata supararea care s-a acumulat in timp. exista insa un tip de rock unde pana si artistii exagereaza foarte mult. in concertele lor zici ca este haos, pur si simplu urla si zbiara in loc sa cante, si isi pun tot felul de masti si pelerine lungi si negre. dupa parerea mea ala este singurul gen in care as putea spune ca melodiile si cantaretii sunt satanisti. in rest muzica asta este chiar ok ( insa depinde si de preferintele fiecaruia ).winking

| User a răspuns:

Satana on \m/

| BellsC a răspuns:

Depinde.
In unele melodii se povestesc despre...'''ingeri rai''si altele.
Sunt multe genuri de rock.winking

| LoveGivesYouWings a răspuns:

Depinde...adica unele melodii sunt sataniste sa le zic asa care vb de diavol si nu stiu ce chesti.

Răspuns utilizator avertizat
| minnieee a răspuns:

Nu cred, poate ca sunt unele, dar in general nu sunt sataniste.

| xxBRDxx a răspuns:

Yes yes yes 666 naspa e creatta de un om in timp ce se uitea la film horror si dupa a visat urat a 2 zi cand sa sculat a mancat si a plecat dar el vedea oameni nigri inbracati in negru cu cercei in buza urechi nas etc. si el credea ca este posedat si el dupa sa dau acasa s-a dus la tobe si la nimereala a cantat si i-a venit idea sa computa muzica rock dar tipetele din rock acelea, s-a creat prin tro simpla confuziea:deasupra lui era un cuplu ce se certa si baiatul ala a lovit-o pe aia o tragea de par si ea tipa si asa i-a venit iddea cu tipetele deci ce am inteles:Ca muzica e satanist:filme horror, tipete, grup de oameni inbracati in negru(emo) etc