| Dana1999 a întrebat:

Credeti ca o femeie are nevoie de un bărbat în viata ei pentru a invata sa fie femeie?
Dar un bărbat are nevoie de o fata pentru a deveni bărbat pana la capăt?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Femeia intotdeauna va avea nevoie de barbat pentru furnizarea unor venituri mari (el aporta impreuna cu ea) sume mai mari in casa, mai usor de distribuit banii in chestiile necesare, si alt motiv pentru ca are locuinta (casa - apartament) ele dorind sa scape de parinti. Un barbat singur face fata mai usor situatiei comparativ cu o femeie pentru ca are un venit mai bun si detine proprietatea dupa caz. In schimb o romanca cu salariu mic abia face fata cheltuielilor multe stau cu parintii si nici o chirie nu-si permit sa plateasca. Cand o sa auzi o femeie singura care si-a deschis o afacere sau si.a luat apartament fi sigur ca aia a fost panarama in europa si a strans bani ca sa vina in tara si s-a descurcat. Iar indivizii prin munca cinstita in 5-10 ani isi ridica o casa sau cumpara un apartament.

| Dana1999 explică (pentru mgtow):

Este o exagerare. Dacă băiatul e de bani gata nu înseamnă că e cinstit, cat despre fete, nu sunt toate prostituate, mai sunt si femei din familii bune care invata sau muncesc pentru a face bani buni.

| mgtow a răspuns (pentru Dana1999):

Cele mai multe se duc la prostitutie asa ca omul de rand nu mai stie ce sa creada care e aia normala si care e tarfa. Cu un servici decent o tipa nu reuseste sa faca nimic in tara de aia depind de romani - unde gasesti femei normale hai zi? De mine fug unele cand vad ca merg in masina faina probabil se sperie ca le rapesc laughing dar vin altele care imi convin sa le-o trag. Peste cativa ani nu va mai exista ideea de casatorie. Romania se va adapta occidentului doar cu sex la ocazie si cine e fraier face copil apoi aia il lasa si cere pensie alimentara.

| sierra1 a răspuns:

Statistic vorbind, da de 2 x

| Dana1999 explică (pentru sierra1):

De ce?

| sierra1 a răspuns (pentru Dana1999):

Statistic inseamnă numere și ele reflectă realiatea că vrei sau nu

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ce inseamna "sa fie femeie/barbat"? Sa stea toata ziua in bucatarie sa lustruiasca la vase, respectiv toata ziua culcat pe canapea uitandu-se la fotbal, rontaind la seminte?

Nu, consider ca nu ai nevoie de o persoana de sex opus care sa te invete ce trebuia deja sa fi invatat de cand erai mic(a).

| FreddieM a răspuns:

Nu ar strica in ambele cazuri sa se corecteze sau sa se perfectioneze, deci da poate fi de bun augur participarea partenerului spre deveni ceea ce putem numi partenerul ideal.
Pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice om are nevoie sa fie iubit. Asta inseamna relatia normala dintre un barbat si o femeie. Greu de gasit perechea potrivita care sa ne faca fericiti.