| AnonimA a întrebat:

Credeti ca o relatie la distanta poate sa tina? adica doar asa sa vb din cand in cand p mess adica o data la o saptamana sa zic

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Relatie de prietenie, da.Sunt unii oameni cu care vei vorbi constant toata viata ta si poate ca nu ai sa ii vezi niciodata.Am in lista de mess multe persoane pe care as vrea sa le intalnesc si in realitate, persoane care poate stiu mai multe despre mine decat prietenii mei din realitatehee hee

| fluturas a răspuns:

O data la o saptamana e cam rar pentru o relatie la distanta, oricum depinde foarte mult de cei doi, cata incredere au unul in celalalt si daca se pot vedea din cand in cand happy

| Firefly a răspuns:

Daca vorbesti cu o persoana o data pe saptamana, nu inseamna ca ai o relatie.
O relatie la distanta (din punctul meu de vedere) e atunci cand vorbiti in fiecare zi si aveti sentimente puternice unul fata de celalat.De cele mai multe ori e nevoie de o incredere aproape oarba in "partener" pentru ca legatura sa supravietuiasca. Dar deseori relatiile la distanta sunt... dezamagitoare. O astfel de legatura poate dura 1-2-3 luni, dar apoi intervine neincrederea si gelozia.Aceste relatii pot dura numai daca cele 2 persoane implicate se vor intalni face-to-face si vor discuta, altfel totul e fara rost.

| Antrax a răspuns:

Sincer eu nu cred ca merge daca o sa va intalniti o sa vedeti ca ati lipsit prea mult din viata celulilalt prieteni noi etc etc

| Crisu a răspuns:

Nu.decat daca e relatie la panarama, da atunci poate sa tsina si toata viata laughing

| ReveuseKaari a răspuns:

Nu. Adică poate să ţină şi 5 ani, dar asta nu e o relaţie adevărată.

| Helene a răspuns:

Nu!
Si iti zic din proprie experienta, relatia cu fostul a tinut 1 luna la distanta!
Nu rezista, apare gelozia, neincredere!

| Meryem027 a răspuns:

A vorbi din cand in cand pe mess, o data la o saptamana, nu inseamna o relatie. E o simpla prietenie, o simpla relatie de amicitie. happy Relatiile la distanta nu tin, rareori sa vezi vreuna reusita si aia doar atunci cand vorbesc in fiecare zi pe mess, la telefon, se vad pe webcam si au sentimente foarte puternice.Si sa nu uitam, incredere mai ales. happy

| Silly a răspuns:

Nop adica daca e sa tina 1 luna-2 dar mai mult nu cred...

| BlueShaRk_2770 a răspuns:

Nu, Nu tine da-mi id tau poate ne vedem si noi:X

| criss_3286 a răspuns:

Buna.eu zic ca poate dura o relatie la distanta dar nu asa cum zici tu.sa vb o data de 2 max pe saptamana e f putin.eu am o relatie la distanta.de 5 luni aproape.nu zic apare gelozie dar discutand totul se rezolva.mai zicea cineva ca e e nevoie sa ai incredere ``oarba`` in partener.si asta e adv.eu zic ca daca sentimentele sunt f mari se poate.dar nu sa tina 2-3 ani fara sa va vedeti.eu am preferat sa continuii relatia.pentru ca avea sa plece un an.si prima data 7 luni si dupa 3 luni.iar dupa ramanea acasa.acum e problema ta ce faci.mult succes.:*

| Ale_4776 a răspuns:

Nu, ochii care nu se vad se uita happy