| Sandra1678 a întrebat:

Credeți că oamenii se schimba?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pot schimba în bine doar prin rugăciune și primirea Duhului Sfânt în inimile lor. Cum scrie în Biblie, că Dumnezeu va pune o nouă inimă în pieptul lor; o inimă de carne, adică păcatele lor de până atunci vor fi iertate și uitate iar ei se vor naște din nou, vorba aceea, cu un suflet care nu va mai fi atras de rău și nelegiuiri.

2 răspunsuri:
| pixeltinker a răspuns:

In unele cazuri, da.

| GalacticOtter a răspuns:

Logic, oamenii sunt schimbati adesea de inaintarea in varsta, de oamenii din jurul lor sau de experiențele prin care trec, de aceea doua persoane care inainte erau foarte apropiate, cu timpul încetează sa-si mai vorbeasca din cauza diferenței de caracter, da, oamenii se pot schimba in rau sau in bine