| Lucky_9459 a întrebat:

Credeti ca pentru a gandi matur si corect este necesara o varsta mai inaintata?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Nu e o conditie sine qua non. Gandirea matura si corecta o poti dobandi, fara nevoia de experienta practica. Nu iti trebuie neaparat o scoala a vietii extraordinara. O gandire matura si corecta eu spun ca prinde contur pe la varsta de 20 de ani. A te comporta insa ca un om matur tine si de o experienta de viata si asta cere o varsta inaintata de obicei.

4 răspunsuri:
| jrjrjeee a răspuns:

Nu neaparat.

| kitty5065 a răspuns:

Pai cam asa ceva.
ca sa ai o gandire matura trebuie sa ai si experienta de viata si experienta se capata in timp...

oricum sti cum se spune : nimeni nu se naste invatat

| EmmyK a răspuns:

Nu neaparat... daca iei totul cu seriozitate si intelegi bine lucrurile ai o gandire foarte buna. Dar nici sa iei chiar totul in serios nu e bine pentru ca daca cineva face o gluma mai prosta nu trebuie sa te superi sa nu mai vorbesti niciodata cu persoana respectiva...trebuie doar sa intelegi viata asa cum e grea si plina de obstacole dar si cu clipe in care simti ca zbori de fericire.Viata te surprinde si exista muulti oameni cu cu pareri diferite si stil de viata diferit.winking

| vladutzzz a răspuns:

Salut Lucky!

Depinde ce intelegi tu prin 'varsta inaintata'
Pt a gandi corect nu este nevoie intotdeauna de maturitate.
Dar pentru a gandi matur, trebuie sa fi astfel, nu te poti preface.