| Pasagerclandestin89 a întrebat:

Credeți că roata se întoarce de fiecare dată pentru persoanele care ne-au mințit, ne-au trădat sau ne-au înșelat?
Și încă ceva, de ce aleg unele persoane sa se întoarcă înapoi dacă ele au ales să "plece"? Pentru ce mai vin înapoi? (Fie iubit/ă sau amici )

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu, nu se intoarce.
Viata e un sir de evenimente neprevazute.
Cel mai adesea doar in mintea noastra exista aceasta notiune de echilibru, noi facem asocierea intre doua evenimente si ajunge sa le punem pe baza karmei, sau cum zici tu, pe roata care se invarte.

Cat despre a-2-a intrebare, ei bine, cel mai adesea cand se intorc, au nevoie de ceva.
Acel ceva poate fi un serviciu, un bun, sau pur si simplu au nevoie de validare, validarea ca tu ai fi dispus/dispusa sa-i primesti inapoi.

| Aliveralovera123 a răspuns:

Fie ca vorbim de o relație de luna durata sau una care a durat doar 2 săptămâni se creează amintiri si după ce o persoană (sa zicem Leo) se desparte de parteneră (Leona), Leona suferă si ea se gândește doar ce la ce a fost frumos, nu se gândește la clipele urâte alături de Leo si ea ar vrea sa fie din nou împreună