| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca Romania ar fi mai civilizata fara tigani?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La fel ar fi, doar sunt si romani care n-au educatie.

| AshuraElric a răspuns:

Probabil...daca nici de existenta lor (mai mult sau mai putin parazitar...din moment ce nu au propria tara)intr-un alt colt al lumii nu am fi auzit.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna intrebare.
tiganii nu sunt singurii necivilizati din Romania. daca nu ar fi ei,da probabil am avea o reputatie mult mai buna, si ar fi mai civilizata lumea, dar eu una am vazut romani de 10 ori mai nesimtiti ca tiganii.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Nu neaparat.

| Jigsaw a răspuns:

Da,ar fi.

| alina58 a răspuns:

Nu numai ca ar fi o tara mai civilizata, dar ar scadea foarte mult numarul de analfabeti din tara. Ne-au facut de ras afara, din cauza lor suntem cei mai jalnici din Europa. La fel cum a spus cheloo trebuie sa fim mandri si albi!

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Buna, nu. Tiganii sunt exact ca oricare alti oameni. In orice tara, popor, etnie exista oameni educati si needucati. Nu conteaza ca esti roman sau tigan sau orice alta nationalitate, etnie atat timp cat ai un minim de cultura generala si o educatie...macar una minima... o zi cat mai buna, Iulia

| Alex271262 a răspuns:

Sincer DA! dar trebuie sa zic ca din pacate nu cu foarte mult...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,ROMÂNIA ar fi o ţară mult mai civilizată fără ţigani, şi am avea o reputaţie mult mai bună dacă nu s-ar duce toţi ţiganii în Paris la cerşit şi să spună că sunt români.
Eu nu am nimic cu ţiganii civilizaţi care îşi văd de treaba lor, şi sunt cinstiţi.

| GhostStar a răspuns:

Pai daca n-am avea tigani am fi o tara de 1.000.000 locuitori