| ShockyPunk a întrebat:

Credeti ca sinuciderea e o solutie? V-ati gandit vreodata sa faceti asta?

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Nu este o solutie pentru nimic.
ba mai mult creezi mai multa suferinta si probleme in urma ta.
asa ca daca te-ai gandit la asa ceva ia-ti gandu ca nu are rost.
daca ai vreo dezamagire in dragoste nu e o solutie deoarece viata e lunga, merita traita si ai timp sa iti refaci viata cu altcineva. oricum daca vrei mai multe detalii poti sa imi lasi un mesaj. poti sa imi scrii daca ai vreo problema iar eu incerc sa te ajut daca pot happy
toate bune!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel care gândește așa are un semn de tulburare depresivă!
Pa, pa.

| andreeutzaa a răspuns:

Nu,mi se pare o mare prostie.Viata e adevarat ca e plina de probleme dar poti trece peste ele doar daca vezi si partea cealalta buna a lucrurilor.Eu una sunt o optimista inascutalaughing. A te sinucide mi se pare si un insult pentru toate persoanele acelea care au murit desi ar fi vrut sa mai traiaca 10000 de ani.Sincer eu am trecut prin multe chestii negative desi sunt destul de mica dar am trecut printre ele pentru ca toate la un anumit timp trec.Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.Cel putin asta e parerea mea.multa lume se sinucide din cauza banilor dar li se pare ca nu au nimic cand au viata? Eu una, cu toate ca am trecut prin multe as mai trece prin ele de 100 de ori, ajunge ca sunt in viatahappy

| andreeutzaa a răspuns:

Inca un detaliu: nu cred nici eu in Dumnezeu.dar asta nu ar trebui sa influenteze modul de a vedea lucrurile...deci independent de asta ...IMI PLACE SA TRAIESC happy

| Mao a răspuns:

Da. Visam.
Ce vise pot avea unii, nu?

| vis a răspuns:

Oricine se gandeste odata sa se sinucida. Si NU! nu e o solutie

| noktambul a răspuns:

Sinuciderea reprezinta solutia cea mai rapida si mai simpla de rezolvare a unor probleme care, oricum, isi gaseau si alta rezolvare!

| ShockyPunk explică:

Aaa.Am uitat sa zic un mic detaliu: NU cred in dumnezeu big grin

| Bogdan19999 a răspuns:

Este cel mai mare pacat care poate fi facut.

| alexaioana18 a răspuns:

Nu este o solutie! Dumnezeu ti-a dat viata, Dumnezeu ti`o i-a!