| anss23 a întrebat:

Credeti ca vaccinul impotriva cancerului de col uterin este bun?

Răspuns Câştigător
| madalina2727 a răspuns:

Cu siguranta vaccinul este foarte bun.nu stiu de ce ii se face atata reclama negativa cand salveaza mii de vieti si nu are nici efecte adverse.mai putine decat la orice alt vaccin.si in plus e testat si administrat de vreo 13 ani si s-a demonstrat ca este foarte bun, avand in vedere ca 80%din femei au cel putin o data in viata una dintre tulpinile virusului.pentru mai multe informatii intra pe www.informarehpv.ro

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, eu cred ca e foarte bun si ca toate fetele si femeile neinfectate cu HPV ar trebui sa-l faca.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu cred ca era acceptat de Ministerul Sanatatii daca nu era bun.

| anss23 explică:

La noi a intrebat toate fetele din clasa si numai una vrea.

| theodoraafi a răspuns:

Eu am avut sansa sa il fac, dar mama a refuat categoric. a zis ca sunt sanse mai mari sa fac thinking
acum nu stiu, nu m-am interesat

| sy46 a răspuns:

Sunt ferm convinsa ca NU.