| sooome a întrebat:

Credeti in dragoste la prima vedere?
Mie imi place s-o definesc "chimie".
Nu as paria ca poti iubi inca de la prima vedere, dar sunt curios de parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| Libertus a răspuns:

Iubirea e un sentiment foarte periculos. Asa e, pentru ca poate rănii la fel de mult cum poate înveselii. Dragostea la prima vedere e ceva nesigur. Te indragostesti de o anumita persoana, iar dupa constati ca are un suflet urat si totusi chipul ei iti rămâne tipărit in minte. Părerea mea e ca... oamenii trebuie sa se ferească de asta. Adevarata dragoste se cunoaste si se simte, cu o simpla privire nu rezolvi multe. Asta daca nu cumva persoana respectiva are un caracter de admirat si un suflet bun. Dar mai rar gasesti astfel de persoane.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cunosc mai multe cupluri care intre timp au devenit familii cu copii, carora li s-a intamplat/s-a produs acest coup de foudre (dragoste intensa de la prima vedere).Si o spun in cunostinta de cauza deoarece in 2 cazuri este vorba/imi sunt cei mai buni prieteni de familie.

| AirănMeidăn a răspuns:

si eu cred in Chimie
arata bine tipul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu as paria ca poti iubi inca de la prima vedere" rolling on the floor. sunt curios cum naiba poti iubi pe cineva care nu cunosti. aia e doar o atractie foarte puternica.

| sooome explică (pentru anonim_4396):

. Unde-i hazul? Se pare ca nu ai inteles sensul acelei fraze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sooome):

Rad pentru ca mi se pare prostesc. eu de fel incep sa tin la o fata dupa ce o cunosc mai bine, cu cat o cunsoc mai bine cu atat incep o iubesc mai mult. sunt un ciudat, stiu.

| sooome explică (pentru anonim_4396):

Dar nu inteleg de ce ai citat fraza din intrebarea mea.
In fine, aceeasi parere o avem cu totii mai putin pokemoanele de 12-13 ani care si-au facut prezenta pe TPU si cu care speram sa discut la intrebarea asta.