| ColdHeart a întrebat:

Credeti in Dumnezeu? Astept raspunsuri inteligente happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre Dumnezeu si om e o legatura ancestrala. Nu il vad neaparat asa cum il descrie biserica, dar as fi idiot sa cred ca nu exista nimic superior omului.

20 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da,iar creația și Biblia m-au convins de acest lucru.

| ColdHeart explică (pentru danay72):

Bibilia? Am o parere foarte proasta despre biblie.

| danay72 a răspuns (pentru ColdHeart):

Imi pare rau. Dacă o studiezi cu atentie si nu te iei dupa oameni, ai putea sa vezi ca e o carte foarte practică pentru zilele noastre. Conține sfaturi practice cu privire la familie, relațiile cu cei din jur, munca. Si este o carte exactă din punct de vedere științific. Daca vrei sa cunosti mai multe lucruri despre Dumnezeu, vei afla din Biblie.

| ColdHeart explică (pentru danay72):

Am citit si eu, raman la aceeasi opinie.

| CleanHeart a răspuns:

Da cred si de ce spun asta, o spun fiindca atunci cand mi-am dorit ceva si l-am rugat sa-mi dea am primit chiar daca nu atunci pe moment, aproape tot ce mi-ai dorit am primit, nu mi-am pierdut niciodata credinta in el, ma pot considera o persoana linistita si fericita cu el in inima si am invatat o lectie importanta atunci cand nu primesti ceva inseamna ca iti este pregatit ceva de 10 ori mai bun pentru tine! happy mereu cu el.

| TheLifeIsGood a răspuns:

Da, cred. Si am multe motive... Uite, intotdeauna am vazut ca cei rai sunt pedepsiti si cei buni rasplatiti. Asta ar fi pentru faptul ca totul se intoarce, si primesti ceea ce dai. Nu iti pot explica de ce, eu pur si simplu cred in Dumnezeu. Si apropo, daca nu ti-a dat cineva pana acum un raspuns,, inteligent,, laughing nu o va mai face, cel putin azi... mi-e somn, ce naiba laughing

| ColdHeart explică (pentru TheLifeIsGood):

E bine sa crezi happy

| Xelon a răspuns (pentru TheLifeIsGood):

"Intodeauna am vazut ca cei rai sunt pedepsiti si cei buni sunt rasplatiti", fii sincera cu mine, ai vazut asta in povesti asa-i? thinking laughing

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru Xelon):

Sincer laughing asta reiese si din povesti. Insa nu, au fost momente la care am asistat, iar cei rai au primit ceea ce au dat, la propriu. De exemplu, stiu pe cineva(X) care i-a spart contul de Facebook unei persoane, iar dupa putin timp s-a aflat parola,, lui X,,, cineva i-a schimbat-o si si-a pierdut contul. Iar cu cei buni... ei sunt rasplatiti... laughing Sunt sigura ca observat si tu asta happy

| ColdHeart explică (pentru TheLifeIsGood):

Fiecarui om i se intampla lucruri si bune si rele.

| Xelon a răspuns (pentru TheLifeIsGood):

Am observat asta printii happy
Acum sa ma indrept putin spre subiect, e imposibil ca si credinta in Dumnezeu sa fie ceva daunator, respectarea celor 10 porunci nu are cum sa te afecteze in mod negativ happy

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru Xelon):

Adevarat... Felicitari, daca intr-adevar repecti cele 10 porunci happy

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru ColdHeart):

Da, lucrurile bune ne fac mai buni, iar cele rele... pai, ce nu te omoara te face mai puternic happy

| Xelon a răspuns (pentru TheLifeIsGood):

Daca incerc sa le respect se pune? laughing

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru Xelon):

Se pune. E imposibil ca cineva sa le respecte in totalitate! Adica te mai certi cu parintii,,, necinstindu-i,, laughing, dar continua sa incerci, o sa reusesti tu candva! laughing

| AncaIonut1998 a răspuns:

Da fu ck
ce scrii despre asta pe un site pe care te poate vedea oricine

| Ryuk44 a răspuns:

Eu nu credhappyPărerea mea este că oamenii "l-au creat" pe Dumnezeu pentru că le era frica de moare și voiau viața veșnică. Parerea mea.Am și alte motive, precum existența celorlalte religii.Iti las niste videoclipuri care îmi plac cu George Carlin legate de religiebig grin
Despre religie în general:
https://youtu.be/fr6econ-__E
https://youtu.be/-1Wn56Xblsc
Despre cele 10 porunci:
https://youtu.be/wDryGPHbkfo

| ColdHeart explică (pentru Ryuk44):

O sa incerc sa ma uit la ele. Interesant raspuns happy