| Andra111 a întrebat:

Credeti in fantome? Daca da ziceti-mi si mie cateva intamplari dau funda pentru cele mai multe!

3 răspunsuri:
| Candice a răspuns:

Se face ca la noi in Constanta, canalul Dunare-Marea Neagra era unul din cele mai grandioase lucrari de dezvoltare puse in practica. Insa, maretia este amenintata de o energie negativa. Aproape 2000 de oameni si-au dat viata inercand sa finalizeze lucrarea. Mureau de frig, epuizare, oboseala. Pamantul scos din canal era folosit pentru niste dealuri artificiale pe care se plantau pomi fructiferi. Localnicii povestesc cu frica faptul ca venea basculanta sa rastoarne pamantul, de multe ori prindea "din greseala" prizonierii muncitori din spatele ei, ingropandu-i de vii."

| qMisaki a răspuns:

1. Pai, nu stiu cum sa-ti explic, si nu cred ca o sa ma crezi.Mereu, in calasa mea, se deschide usa. nu e curent, si punemm un scaun ca sa nu se mai deschida. Dar, in zadar! Si, odata, un coleag de-al meu, a vrut sa sara in sus si a sarit 1, 50 metriu cam asa. el zicea ca nu a sarita sa de sus. Zicea ca l-a ridicat un aer, ceva de genu asta...Si odata, eara seara, si treceam pe langa claas mea in scola ( nu te intereseaza dc eram acolo ), si se auzeau batai in usa. cred ca era o fantoma. mai e o intamplare : era primavarta anul trecut si noi aruncam cu pietre peste gardul scolii : a raspuns si fantom: a aruncat si ea! Doamne, ce m-am speriat! Eii, cam astea sunt... Fundita >?

| Nadiiii a răspuns:

Eram cu varul meu la mine acas mai exact in sufragerie.eu stateam pe canapea iar varul meu in picioare la vreo 2-3 metri de mine.cand am venit am lasat usa deschisa iar dupa ce m-am dus ca sa ma asez pe canapea usa era inchisa fara sa o atinga cineva dar era inchisa cu cleanta tot atunci pe cand varu meu statea in fata mea a inceput deodata sa tipe:''lasa-ma in pace! nu ma mai lovi!'' si a inceput sa planga atunci m-am dus razand la el crezand ca face una din glumele sale dar cand l-am intrebat ce are mi-a zis ca cineva la tras de mana si a inceput sa il loveasca iar cand am vrut sa ma uit la mana sa ii demonstrez ca minte toata mana o avea rosie cu urme de palme.imediat l-am luat si am iesit din casa in scurt timp lui i sa inegrit mana. asta este o intamplare.tot la fel asta vara stateam la mine in came ra la pc cu geamul inchis ca sa nu intre caldura in casa iar deodata s-a facut frig in camera iar jaluzelele au inceput sa se miste ca si cum un curent de aer s-a facut dar nici geamul si nici usa nu erau deschise acesta a durat cam 50 de sec.o alta intamplare a mai fost cand eram cu mama mea afara in gradina ii povesteam ce am facut la bunica si stateam in fata geamului de unde se putea vedea in bucatarie.atunci mam uit intamplator pe gem si am vazut o umbra a unui barbat(umbra era neagra)s-a uitat la mine eu una am incremenit pe loc iar atunci mama mea s-a uitat pe geam si ia a ramas surprinsa cand a vazut dupa ce s-a uitat la noi acesta a continuat sa mearga inainte trecand prin mobila de bucatarie dar si de zid.iar eu de fiecare data cand sunt singura pe holul ce duce din camera parintilor mei in camera mea si in sufragerie simt ca ceva ma priveste si ca ma urmareste asta mi se intampla cel mai mult cand sunt singura si nimeni nu este acas.am uitat sa mentionez ca in urma cu cativa ani a murit bunicul meu care a avut cancer la coloana iar el m-a iubit foarte mult pe mine si pe verisoara mea...acum nu stiu ce sa zic nici eu nu credeam in aceste ''fantome'' si va garantez ca nimeni nu o sa creada pana cand nu i se va intampla(adica cand imi spune vreo prietena chestii din astea nu o cred) acum faceti ce vreti si credeti-ma nu mint si sincer de ce as vrea sa mint si sa mai pierd si20-25 de minute ca sa scriu. oricum sper ca nu te-am plictisit