| Ani4you a întrebat:

Credeti in prietenie? Credeti ca exista prietenie sau e totul doar un interes?

Răspuns Câştigător
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Poti sa iti testezi prieteniile prin a retrage lucrurile ce pot fi de interes prietenilor. si daca se retrag si ei din viata ta atunci e interes. daca nu. e prietenie.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prietenia adevarata este cea lipsita de interes.

| T0T a răspuns:

Foarte putine prietenii adevarate mai exista dar inca mai exista.

| Georgemy2 a răspuns:

Pana la urma suntem doar niste animale lacome ce vor sa supravetuiasca, daca cunosc pe cineva poate sa ma apere si devin mai puternic, scad sansele de a muri in lupte ( asta se intampla inainte ca omul sa evolueze ). In zilele noastre nu mai sunt lupte pentru siguranta, dar creierul nostru nu intelege asta, in plus, omenirea a evoluat doar datorita ajutorului reciproc. Pe scurt, prietenie= ne ajutam sa traim si sa nu murim singuri

| Ciumpi35 a răspuns:

Cred în prietenie, bff și chestii de genu, dar cred că toate se sfârșesc la un moment dat.

| CodreanuC a răspuns:

La inceput eu am stat cu niste baieti pentru ca imi placea o fata care avea o relatie cu un baiat din acel grup, dar dupa aceea mi-au devenit prieteni, deci se poate lega o prietenie chiar daca a fost la ineput un interes

| kevincube a răspuns:

Ştiu sigur că există. De obicei persoanele care devin prieteni adevăraţi au trecut la un momentdat în viaţă prin circumstanţe asemănătoare, de aici şi legătura atât de puternică.

| ℓยкค a răspuns:

Sincer, eu nu cred în prietenie. E doar nevoia omului de a fi aproape de cineva, de a se simți în siguranță sau de a socializa pentru a evita plictiseala. Ei bine, asta-i părerea mea...nu știu ce cred alții.

| TheVampireDiariies a răspuns:

Nu toata lumea e prietena din interes. Prietenia inseamna timp, viata, emotii impartasite, momente, ajutor, sprijin, sinceritate, sfaturi... Trebuie sa iti dai seama cine iti e prieten sau nu, si sa te feresti de oamenii rai, altfel vei avea numai de suferit.