| OMGOMGLOL a întrebat:

Credeti in reincarnare? daca da.de ce? si ce ati vrea sa fiti intr-o viata ulterioara?

Răspuns Câştigător
| ZZG a răspuns:

Poate exista orice atata timp cat crezi cu tarie in trairile si idealurile tale.Ce'as vrea sa fiu intr'o viata ulterioara?-spectatorhappy

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ar fi adevarata reincarnarea atunci as vrea sa fiu terminator laughing

| EugeNNio a răspuns:

Eu cred in reincarnare si in legea Karmica.De aceea nu toti oamenii se nasc egali, unii se nasc intr-o familie prospera cu o educatie aleasa si cu multe opurtunitati iar altii intr-o casa de chirpici cu parinti vai mama lor fara prea multe oportunitati.Eu cred ca iadul si raiul sunt aici pe pamant. Poti spune ca esti in rai cand te nasti intr-un loc armonios intr-un corp frumos si cu un iq atat de ridicat incat sa poti obtine cu usurinta aproape tot ce tiai propus in aceasta viata.De ce nu toti oamenii se nasc egal? Pentru ca exista o lege a karmei care iti da in functie de faptele pe care le faci.In viata asta tu poti sa alegi ce vrei sa fii in viata urmatoare, o minte stralucita intr-un corp frumos s-au un retardat intr-un corp hidos.Asta depinde de faptele tale si energiile pe care le emiti in univers.Ca sa poti sa ai o viata urmatoare frumoasa trebuie sa fii in armonie cu oamenii si natura sa faci lucruri pozitive si sa evoluiezi spiritual.Cu cat esti mai evoluat cu atat o sa ai parte de o haina si o viata mai buna in viata ce va urma. Daca ai facut rau vei primi rau totul se plateste, Dumnezeu este un liber arbitru care nu se baga, el a creat materia si a facut legile care trebuiesc respectate printre care si legea karmei.Asa ca nimic nu este intamplator si ca tot ce vi se intampla este din cauza voastra, este rezultatul faptelor voastre este efectul legii karmice