| ionutzzz7878 a întrebat:

Credeti in relatiile la distantasad?
eu am o relatie de 1 an si 3 luni si a venit timpul sa plec la facultate iar iubirea mea ramane aici, pentru inca un an
ei ii vine sa planga mereu cand se gandeste ca va veni timpul sa plec, zice de fete pe la facultate ca o sa o uit chestii de astea
sincer eu sunt foarte gelos, si cand sunt aici langa ea si imi zice ca se duce cu o prietena sa isi caute de imbracat ca na si ele ca fetele, ma supar tare de tot, daca ma credeti si cand era la liceu., cand se ducea in pauze si se mai baga unu in seama ma enervam, deci sunt grav bolnav si cred ca voi ramane singur toata viata
daca ma credeti foarte multe fete vor sa fie cu mine si am avut multe inainte sa fiu cu actuala dar pur si simplu doar pe ea o vad si sunt foarte gelos
ma gandesc daca aici langa ea sunt gelos, dar cand o sa plec la 200-300 km distanta? si ea va merge singura peste tot si o sa ma vad la 2-3 saptamana chiar o luna cu ea?
nu stiu sincer, nu voi scapa niciodata de gelozie.
mereu am impresia ca o pierd, ca mi-o ia altu, dar am si eu ce are si altul, bine ca unii sunt cu bani asta e, dar am si eu o masinuta, imi permit sa o scot la o psicina, la un suc, dar nu stiu dc simt ca o pierd,
P. S nu mi-a gresit niciodata., si nu a raspuns avansurilor in toata durata relatiei

3 răspunsuri:
| ღAncaღ a răspuns:

Eu zic ca nu prea ai de ce sa te ingrijorezi, iti trece gelozia, mai ales ca nu ti-a gresit niciodata, poarta o conversatie cu ea sincera! spune-i ce ai pe suflef si apoi gelozia dispare! baftawinking

| ElleElena09 a răspuns:

Iti dau un sfat prietenesc:putina gelozie nu strica, dar nici ca a ta!happy
Daca tu o iubesti si ea te iubeste, atunci poti sa pleci si in America...si ea tot te va astepta, mai ales daca spui ca nu ti-a gresit niciodata! Si in plus o relatie de durata precum e a voastra s-a cladit pe multa incredere si afectiune asa ca "don`t worrie"!
Tu trebuie sa o faci sa inteleaga ca ai ochi numai si numai pentru ea si sa o a siguri ca nimeni si nimic nu va intervenii in relatia vostra!
Sa va iubiti la fel de mult ca in prima zi.Si peste cativa ani sa ne spui aici ca totul e minunat intre voi!big hug
Eu iti urez bafta si toate cele bune!

| ciocolățica_8928 a răspuns:

Buna! Si prietenul meu momentan este plecat...in Spania, dar stiu ca se va intoarce si nu ma ingrijorez chiar asa mult. Daca exista dragoste si incredere este foarte bine deoarece totul va merge pe roate, daca prietena ta nu ti-a gresit niciodata dc te mai ingrijorezi asa? Inseama ca o iubesti mult si este gelos, dar nu-i nimic asa mai sunt multe persoane si avand in vedere ca sunteti totusi de multisor timp nu stiu de ce te ingrijorezi laughing relatia voastra este una serioasa si merge bine. Oricum va trece repede timpul si spuneti,, mersi" ca macar va vedeti.nu ca mine, si sa ai incredere in ea, sunt sigura ca te iubeste. Multa bafta in continuare si sa fiti fericiti, sa va iubiti!