| Victoria a întrebat:

Credeti in viata de dupa moarte? Ce se intampla cu sufletul nostru dupa ce ne paraseste corpul?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Daca urmaresti postul de televiziune Zone reality, incearca sa vizionezi emisiunea realizata cu medium-ul John Edward. Este foarte convingatoare. Intr-una din sedinte a raspuns la o intrebare pusa din public, similara cu intrebarea ta. Si a raspuns ca el vede spiritele astfel: cat timp ele se afla in trup, se aseamana cu un pahar plin cu apa; cand apa se evapora, nu se mai afla in pahar, el ramane gol, dar apa, undeva in atmosfera exista. Te sfatuiesc sa o urmaresti, este foarte interesanta. Crede-ma, convinge...

7 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Eu cred ca vom trece intr-o noua stare de existenta, al carei fir nu ne este accesibil dinainte. O sa ne odihnim, o sa uitam de grijile din viata, o sa veghem asupra celor dragi, vom merge fie in rai fie in iad, dupa cum am trait aici pe pamant.Eu cred ca intr-adevar vom trece in starea de spirit, suflet cum zice Biserica Ortodoxa.Depinde ce fel de om ai fost. Dumnezeu exista, diavolul exista. binele si raul au existat de la inceput...

| Victoria explică:

@deleuandrei: Eu am postat aceasta intrebare ca sa aflu parerea voastra, nu pentru ca nu as avea propria mea versiune.

| StaRmAgiC a răspuns:

Ne ducem acolo unde ne este locul. ori in RAI. ori in IAD

| deleuandrei a răspuns:

Cauta pe google si vei gasi raspunsulwinking

| Slowmotioon a răspuns:

Nu stiu unde ar pute-a merge, d-zeu la facut pe om din tarina pimintului, asa ca din punctul meu d evedere nu cred ca merge nicaieri, fi sigura ca nu se duce nicaieri

| nicko a răspuns:

Acest lucru e peste masura noastra...sa ajungem la niste concluzii... da stiu un citat fain..."daca nu exista D-zeu si crezi in El nu pierzi nimic, dar daca exista D-zeu si nu crezi in El pierzi totul"winking...deci...eu una credbig grin...asta e parerea...meawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As recomanda cartea: Inuaki reptilianul din mine. Merita citita din punctul meu de vedere