| COLORATTA a întrebat:

Cu ce afecteaza tigarile viata unei fete? adica. eu mai de mult(anul trecut) fumam foarte des...erau zile in care fumam un pachet intreg de tigari(dintr-alea slabe, pentru femei) iar anul acesta nu mai fumez decat 1-2 pe luna. dar faza e ca mi-e foarte greu sa ma abtin. mai ales cand vad pe cineva ca fumeaza.mi se face pofta. cum sa scap de aceasta pofta? big grin funda pentru cel mai folositor raspuns!

Răspuns Câştigător
| pufuleata a răspuns:

Incep prin a spune despre aspectul fizic,pielea iti imbatraneste,dintii ti se ingalbenesc si apar anumite pete,mirosul care nu este tocmai palcut pentru cei din jur dar nici pentru tine,fata fiind, oricat parfum ti-ai da, etc
Din punct de vedere al sanatatii interioare cred ca esti si tu convinsa ca se pot face o multime de boli iar din punct de vedere financiar, gandeste-te cati bani dai lunar pe tigari si ai putea sa dai pe orice altceva, cosmetice, distractii ..etc

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunt niste gume sau bomboane care te fac sa te lasi de tigari dar mai bine consulta medicul ca asa cu reteta iti iese mai ieftin ceea ce trebuie sa iei pentru a te lasa de fumat. Mori ai repede daca fumezi intruna pe la vreo 70 de ani.

| djingeras a răspuns:

Vointa este cel mai bun tratament. incearca cu gume sau cu bomboane mentolate.

| catalina1121 a răspuns:

In primul rand te ingrasi foarte tare dupa un timp in care nu mai fumezi, in rest iti afecteaza respiratia, dantura si cel mai importan plamanii.