| 12Hsgsvu12 a întrebat:

Cu ce te ajută dacă îți alegi la bac Chimie =? Bio =? Fizica=? etc.
Dacă înveți la materia respectivă te poți amplasa spre un loc de muncă care se bazează pe materia respectivă.
#răspuns răutăcios =raport

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu. Se merge pe premisa ca una una din ele iti place mai mult ca celelalte si iti va fi mai usor sa inveti la ea. La fel cum la filo poti alege intre geografie, filosofie, logica, etc.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai te ajuta ca alegi ce îți place deja profilul tău. Deja ai doua probe obligatorii, măcar a treia sa o alegi tu. Fiecare alege ce îl avantajează. Poate îți place fizica, dar sa zicem nu te pasionează chimia. Atunci vei alege fizica și îți va fi mai ușor.