| WorkinForThis a întrebat:

Cu sa invat mai rapid? stiu ca n-a incaput inca scoala, dar vreau sa ma apuc sa mai rapet, dar nu prea am chef oh go on ceva sugestii? big grin

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

Nu amâna. Să tot zici "Lasă că învăţ mâine... mâine", pentru că te trezeşti că e luni, trebuie să mergi la şcoală şi n-ai citit nimic.
Găseşte un loc în care poţi învăţa în linişte, să nu fii distrasă de alţii sau de televizor/calculator/telefon/etc.
Hotărăşte-te la ce materie înveţi prima dată, apoi celelalte, într-o anumită ordine.
Citeşte cu atenţie din carte/caiet şi încearcă să-ţi dai seama la ce se referă. În niciun caz să nu înveţi mecanic, doar poeziile.
Şi, desigur, fă pauze. Dar nu pauze de calculator, aşa nu-ţi odihneşti creierul.

1 răspuns:
| SunRiseMe a răspuns:

Pai cand ai timp liber mai uita-te pe manual