| yyyyy a întrebat:

Cum adica un program consuma multe resurse? care consuma mai multe resurse? mozzila sau google chrome? spuneti'mi un browser care consuma putine resurse. si in ce consta "a consuma resurse "... fundda si vot

1 răspuns:
| Smiley99 a răspuns:

A consuma resurse inseamna : memoria RAM alocata pentru a putea rula programul. Daca dai ctr+alt+delete se deschide task manager dai sus unde scrie processes si acolo vezi cata memorie consuma un anumit program. Browserul consuma resurse si in functie de ce pagina rulezi.