| anonim_4396 a întrebat:

Cum aflu daca un baiat ma place?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai poti afla nu neaparat dupa vorbe, ci si dupa gesturi, se poate ca un baiat sa te placa dar totusi sa nu iti spuna din diferite motive... poti sa iti dai seama daca intra in vorba cu tine des, te baga in seama, iti zambeste foarte des, iti cauta apropierea, te priveste cu drag si intens, se pierde cu privirea atintita spre tine, iti vorbeste frumos, te respecta, te cauta, iti ia apararea, il intereseaza viata ta, ce faci si cu cine esti, iti pune diferite intrebari sa afle cat mai multe despre tine, te suna sau intra pe mess cu tine in vorba, iti fura un pupic pe obraz, te ia de manuta...acum depinde de baiat, nu toti sunt la fel, altii se rusineaza, tremura cand e langa tine, se inroseste, isi pierde glasul...nu e chiar asa greu sa afli daca te place, doar sa fi putin atenta, acum depinde de baiat, ca unii pot sa ascunda foarte bine faptul ca te plac!

74 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un baiat te place daca iti zambeste frumos mereu, rade la glumele tale mereu si daca sunt proaste, ii place sa fie in preajma ta, vrea sa afle cat mai multe despre tine. dar uni baieti se rusineaza si tremura in preajma ta. nu e greu sa afli daca un baiat te place.succeslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine! am inteles! Vorbe si gesturi! Dar el e cu mine in clasa si sta tot timpul cu prietenu lui in timpul pauzei! Vorbeste la fel cu toate fetele si se comporta la fel! Ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta atunci cand te ignora dar nu sa isi bata joc de tine sau alte chesti pur si simplu cand te uiti tu la el, el nu te baga in seama dar in gandul lui tu esti cineva pentru el
iti doresc succes si sper sa fie adevarat ceea ce ti-am spus:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...cred ca atunci cand te ignora :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si eu trec prin asta dar la mine a fost usor pentru ca el arata asta imi facea tot felul de complimente ca de ex: ca oky frumosi ai ce zambet dragut ai. dar intr o zi a facut cel mai frumos lucru care mi se putea intampla:mi a adus un trandafir. dar ak vrea sa fim numai prieteni pentru ca s-a intamplat kva dar eu inkerk sa-l impak.
Eu cred ca ar trebui sa-l faci sa spuna adica ii mai ceri pareri despre haine gloss sau ce makiaj ai tu si te bagi in seama ca el sh il mai complimentezi, ii admiri culoarea okilorpoate ca si el va face la fel succes fetelor sh pwpyky, multi pwpyky
ARYNA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, daca ai impresia ca te place un baiat nu incerca sa fii tu cea care il invita peste tot, caci fetelor nu le sta frumos se se bage prea mult inseama cu un baiat.Lasa-l pe el sa faca primul pas spre tine daca intr-adevar te place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nus si eu vreau sa aflu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fii cu un baiat e greu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Drept sa iti spun nu stiu pentru ca eu iubesc un b din tot sufletul iar el spune ca ma place dar se pupa cu alta de fata mea eu chiar nu inteleg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunyt in aceeasi situatiee firarr se uita mereu la mine vorbesc in fiecare zii mi-a zis ca sunt frumoasa intr-o seaara m-a intrebat daca facem o combinatie dupa ca c ce fac si tot asa zilnic ma place sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost si eu in aceaasi situatie, pai daca vrei sa afli daca un baiat te place.ai incerca sal bagi mai mult in seama sa vb cu el, mai mkulte lucruri iar daca el face la fel cu tine il intrebi daca are o prietena si daca ar vrea sa fie cu tine...asta este parerea ea... sa stii ca la mine chiar a mers. mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie imi place de un baiat da nu sunt sigura ca si el ma place si mi-e frica sa mi spun sentimentele gandindu ma ca poate el nu simte la fel... ce ma fac?crying crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cred ca ma place pentru ca ma apara imi da bani sise uita mai mereu la mine si zice ca il plac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vb cu el pe mss si vezi daca iti spune te iubesc, razi la toate glumele lui si baga-l in seama am incercat si am reusit sa aflu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place un baiat de la mine din clasa. l-am intrebat daca ma place si o zis nu. dar vreau sa-i zic ca il iubesc. ce safac sa-i zic sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt baiat si eu zic ca mi se pare mult mai frumos sa iti zica o fata in fata,. dar inainte ar rbuie sa o tragi de limba.si sa ii fii apropiat. si zic eu ca un baiat ar trebui sa faca primul pas nu o fata. Apoi te duci la ea si o intrebi frumos daca te place sau nu. daca da, pui intrebarea cea mare: Sii, Ai vrea sa fi cu mine? Daca ziuce ca da ar trebui sa o saruti usor:X daca zice ca nu te place o lasi in pace si incerci sa te apropii cat mai mult de ea... bafta

(enervant mai e robotelul ala\)angryangryX

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sunt Andreea. Sti ce trebuie sa faci: sa ii vorbesti deschis sa nu il minti si sa ii zambesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e cam greu. apropiite de el, mergi pe langa el, vorbestew mult cu el si la un moment va veni si te va intreeba daca vri sa fi cu el. asa m s-a intamplat mie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te la ochi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un raspuns si o intrebare:pur si simplu fi atenta la gesturile lui
intreberea:este un baiat de care imi place imi ia apararea rade la glumele mele desi unele sunt proaste mai v pe mass ce ii drept dar mie imi e cam rusina sa intru in vorba u el pe mess si tare as vrea sa stiu ce sa fac se intampla asa de 1 an si nu mai am rabdare deci nu mai pot astepta asa ca vreau sa aflu dar nu il pot intreba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rad stii cum se spune: nu iubi baiatul care iti spune ca esti SEXY, iubeste-l pe cel care`ti spune ca esti frumoasa...eh in cazut meu nu mi-a spus niciuna din varianteelaughinglaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu cum sa te pot ajuta si mie imi place de un baiat dar de obicei cand un baiat te place se uita tot timpul la tine iti inregistreaza ori ce pas si le atrage atentia spre tine a prietenilor lui asa ca succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit sfaturile voastre sunt bune cred ca o sa vad dupa sfaturile voastre daca ma place mersi:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, oke, deci sunt cu el in clasa si e de treaba tipu, si se poarta dragut, dar totusi nu stiu cum sa aflu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sh eu st in aceiasi ipostaza...naspa nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand un baiat place o fata face tot posibilu sa fie in centrul atentiei pentru ai atrage atentia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sti si eu plac un baiat
dar este schimbat-or
imi ia apararea mereu
dar uneori imi da de inteles ca nu ma ma place si ca nu trebuie sa ii spun ca si eu il plac

dar eu astept mai multe de la el ca sa fiu sigura ca si el ma place pe mine si sa pot sa ii spun ca si eu il plac pe elhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te priveste interesant iti decalara un cantec. Darr s-ar putea sa nu rada la glumele tale daca e mai nesimtit. daca ii place si de altcineva doar te va privi din departare va vorbi cu tine dar nu va sta prea mult pe langa tine. Daca ii place mai mult de o alta persoana se va intampla asta. daca are si un hobiu pe care il practhcheaza si ii place de altcineva la fel de mult ca pe tine se va ocupa de hobiu decat de tine. Daca vrea sa stea in preajma ta sau sa se joace cu tine. ITI UREZ SUCES!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-i nu-i spui niciodata in fata ca il placi. unii baieti se sperie si te ignora complet.tree sa ai grija cum actionezi. Daca e genulmai misterios daca ii arati sentimentele te va ignora complet si u vei suferi pana la urma.ai grija ce faci si succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti place de el nu trebuie sa stii daca el te place.eu si baiat:d si imi palcea de o fata si ei nu-i palcea de mine... da ast anul inseamna ca am renuntat pana la urma tot ia palcut de mine...deci nu trebuie sai palca cum arati daca sti cum sa te comporti o sa iasa binewinking