| anonim_4396 a întrebat:

Cum aflu daca un baiat ma place?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai poti afla nu neaparat dupa vorbe, ci si dupa gesturi, se poate ca un baiat sa te placa dar totusi sa nu iti spuna din diferite motive... poti sa iti dai seama daca intra in vorba cu tine des, te baga in seama, iti zambeste foarte des, iti cauta apropierea, te priveste cu drag si intens, se pierde cu privirea atintita spre tine, iti vorbeste frumos, te respecta, te cauta, iti ia apararea, il intereseaza viata ta, ce faci si cu cine esti, iti pune diferite intrebari sa afle cat mai multe despre tine, te suna sau intra pe mess cu tine in vorba, iti fura un pupic pe obraz, te ia de manuta...acum depinde de baiat, nu toti sunt la fel, altii se rusineaza, tremura cand e langa tine, se inroseste, isi pierde glasul...nu e chiar asa greu sa afli daca te place, doar sa fi putin atenta, acum depinde de baiat, ca unii pot sa ascunda foarte bine faptul ca te plac!

74 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata nu arata asta...trebuie sa observi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te baga in seama des sau vrea sa ii dai temele sau pur si simplu cauta motive sa te bage in seama. Daca sta cu tine mai mult decat cu prietenii lu. Dac iti ia apararea sau vrea sa te tina de mana sau nu stiu depinde de la baiat la baiat unii se rusineaza sau fii fat curajoasa si intreaba-l!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna pai? poti afla daca un baiat te place ca iti ea apararea iti face dn ochii iti zanbeste te baga in seama te ia de umar vb cu el pe mess sau la tele sau vrea sa va intalnita sa va cunoasteti mai bini

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai nu toti baietii sunt asaaa! eu pur si simplu nu stiu ce sa mai cred.In multe cazuri baietii sunt asa cum ati zis voi. Dar in cazul meu nu e asa! il cunosc foarte bine si nu stiu ce sa zic. uneori chiar imi arata ca ma place, iar uneori este asa de indiferent! Sfatul meu: daca unui baiat ii place de tine iti zice si PUNCT!(cu exceptia cazurilor acelor baieti ff timizi pe care...sincer, va place de ei?[bleah]). te-am pupat:*:*:* mult succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fi sincera cu el si prinde si tu tupeu ca sa il intrebi daca te place si in primul rand nu pune pe nimeni sa il intrebe daca te place!kisskiss

| alexandra_1157 a răspuns:

Pai,mie daca imi place de un baiat si vreau sa aflu daca si el ma place...ma interesez de numarul lui de telefon si ii trimit un sms spunandu-i "imi place de tine, u ma placi'...si gata s-a rezolvat

| onutssaa a răspuns:

Alina-nu vreau sa plang

| onutssaa a răspuns:

laughing))) scuze am gresit la rasp de mai devremerolling on the floor) LOL... Nu stiu... Sunt in aceeasi situatie ca si tine:* Bfta!

| alexandraaly a răspuns:

Mnah si mie imi place de un baiat de la alta sc si lui nu stiu daca ii place de mine la inceput l-am intr si a zis ca ma place putin apoi mi-a zis ca tine la mine apoi l-am mai intr si a zis ca nu apoi l-am mai intr ca imi zicea chestii ai a zis ca da apoi iar nucrying((si apoi nu am mai vb cu el mult ma salutat el pe mess o data si na mai intrat pe mess sh l-am vaz azi si l-am ignorat nici nu m-am uitat la elcrying(... oare ma place ce sa fac?crying((

| MITI_5972 a răspuns:

Buna sunt o fata de clasa a v si sa stii ca am experienta asa ca ai incredere eu am pe unu in clasa care ma place desii are o iubita in ghilimele ca nu se prea mai ocupa de ea ci de mine da eu iti zic ca daca se uita insistent la tine si atunci cand esti in preajma lui se comporta altfel sau incearca sa iti atraga atentia sau iti cere numai tie anumite lucruri care ii trebui sau daca te baga mult in seama incearca sa faca glume mai autentice la care sa razi sau sa te cautee imediat pe mes ce ajungi acasa de la scoala si te priveste cu mare drag si te mai face in niste feluri cum ar fi " vaco" la care sa nu te superi sau te pofteste in clasa frumos si isi permite sa iti puna mana pe spate atunci cu siguranta te place mai sunt si multe alte feluri si daca nu tiau fost de ajuns aceste explicatii cautama pe mes cu idi meu mary7dreams@yahoo.com

| pysykutzame21 a răspuns:

Pai se uita la tine mai mereu, te soarbe din privire, mereu te urmareste, iti zambeste, te suna, iti trimite sms, sta mereu langa tine, iti da palme peste fund...

| pysykutzame21 a răspuns:

tonguetonguetonguete ube mult:

| asdfgh_8644 a răspuns:

As vrea sa ma ajutati si pe mine un pic.cred ca un baiat ma place dar nu stiu sigur.adica cand mergem la sport se uita am ciudat la mine, si incepe sa intre in discutii cu mine fara nici un motiv.in clasa la fel si cam paroape mereu se intampla sata.ma place sau nu?

| asdfgh_8644 a răspuns:

Dar acel baiat ma si enerveaza la culme si comenteaza multla mine.ce sa fac? eu nu stiu dac il plac sau dac ma place el pe mine sau dac ne placem amandoi? ma puteti ajta? va rog! 1

| erin_2474 a răspuns:

Iti dai seama cand se poarta urat cu tine ca sa nu-ti dai seama ca te pace!