| Monycina a întrebat:

Cum aflu pinul sau pukul de la un nr de tel?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai introdus PIN-ul de 3 ori greșit trebuie să tastezi PUK-ul care îl obții de la Relații cu clienții din rețea unde este activă cartele!
Pinul inițial este 1234 dar după activarea numărului fiecare posesor își schimbă acest cod pentru o mai bună siguranță.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| mikkhhell a răspuns:

Nu este nevoie de pin doar de puk (la trei introduceri gresite ale pin-uliu i-ti cere codul puk, dupa care poti folosi ce pin vrei tu, dar atentie sa nu gresesti puk-ul de 10 ori ca dupa aceea nu mai poti folosi cartela). Codul puk se gaseste pe plicul de cumparare al cartelei sau il mai poti obtine de la operatorul de retea, de la reteaua din care face parte cartela sim.

| ΔαηαxoЯ a răspuns:

*100# si alege,, Puk''
Fundita?love struck

| ParanoidKidu a răspuns:

Suni la *100# ramura servicii si dai pe codul Puk si Pin si le vei afla introducand nr tau de telefon. Sper ca ti-am fost de mare ajutorhappy

| JoKeR4Car a răspuns:

Pentru Vodafone suni la *128# pentru PUK
PUK iti apare daca gresesti de mai multe ori PIN
Pentru PIN nu cred ca este ceva!

| Deny93 a răspuns:

Pai inceraca la relatii cu clientii nu stiu poate merge...bafta:*

| Adytzuuu a răspuns:

Pinul sau pukul = in cutia in care a fost tel ( km l-ai kumparat. scrie pe o hartie sau nu stiu ce PUKUL sau PINUL... funda?

| moonlight_4210 a răspuns:

Buna,
La relatii clienti la compania de telefonie mobila de unde ai sim-ul sau intr-un magazin