| Anoniim56M a întrebat:

Cum ai reacționa dacă fiul /fiica ta iti spune că face parte din lgbt?))

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

N-am ce sa-i fac doar ii zic ca e damblagit la cap si cand face 18 va zbura din casa. Daca vrea sa isi revina pe calea cea buna macar sa mearga la panarame sau sa aduca rapandule in casa drept dovada pentru calareala

| AnotherGirl a răspuns:

În primul rând nu aș reacționa ca și cum ar fi o tragedie, pentru că nici nu este. I-aș spune că îl iubesc, că tot ce-mi doresc pentru el este să fie fericit și că sunt alături de el indiferent de deciziile lui.

Dacă alege ceva anume, nu mai e tot copilul meu? Înainte îl iubeam și acum gata, nu-l mai iubesc? Doar pentru că a ales altfel decât majoritatea?

M-ar durea totuși sufletul pentru că e greu să-ți asumi decizia asta în România și aș ști ce îl așteaptă. Însă aș fi necondiționat alături de el și iubirea mea nu s-ar schimba.

| Violleta2022 a răspuns:

As reactiona normal, fiindca sunt copii mei si le-as respecta dorinta si orietnarea sexuala chiar daca m-ar durae alegerea lor.

De fapt chiar mi-am intrebat ambii copii cu multi ani in urma si mi-au demonstrat ca sunt "normali", avand parteneri de sex opus, chiar de lunga durata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur nu as reactiona ca un imbecil vezi raspunsul @mgtow
Atat timp cat el/ea asta simte nu are niciun alt om de pe planeta asta ce sa faca.

| Freya1 a răspuns:

Nu am cum sa reacționez, dacă asta simte și asa e el/ea il/o accept ca e copilul meu.

| Nirvanaaa a răspuns:

E alegerea lui. Nu pot decide eu pentru el/ea. Tot copilul meu rămâne.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Clar as avea o discuție cu el ca să descopăr dacă el se ia după "trendul" asta de a spune ca faci parte din chestia aia sau dacă e pe bune și chiar asta e orientarea lui sexuala.
Dacă e pe bune și el/ea e gay... cu toate ca sunt nazist (și o recunosc fără rușine) i-as accepta decizia pentru ca fericirea ei/lui e importanta pentru mine

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Un părinte adevărat, care are înțelepciune, va ști cum să-și educe copiii și astfel nu va avea parte de asemenea "surprize". Chiar dacă nu o spun însă se vede clar că suferă părinții ai căror copii au ales să devină parte a grupului lgbt.Nu este bine ca părinte să susții așa ceva fiindcă la fel de bine copilul și-ar putea dori să devină pedofil, violator, criminal.

| AnotherGirl a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

E ușor de zis că îți poți crește copiii astfel încât să nu ajungă să facă anumite chestii pe care tu, ca părinte, le consideri nepotrivite. În realitate, însă, copiii ajung să facă poate chiar pe dos de cum i-ai învățat. It happens. happy

| just4ubr2015 a răspuns:

Dal afara din casa si scoate-l si din familie fara lgtb

| ionur a răspuns:

Nu voi avea copii niciodată și nici nu am sa ma însor niciodată.

Ma gândeam sa ma fac preot da când am văzut atâtea femei în biserica mi-am dat seam cant de sfânt este biserica și am zis mai bine rămână la muncă mea și atâta.

| alexandradlr a răspuns:

Îi dai cu furca

| alexandru3107 a răspuns:

Am mai vazut diverse comentarii pe aici. Mai oamenilor voi ori nu aveti nicio treaba cu "meseria" de parinte ori chiar nu va puteti numi parinti. E copilul tau, nu ar trebui sa il dai afara din casa doar pentru ca are o orientare sexuala mai "anormala". Aici, la lucruri de genul, se vede cat de mult isi iubeste parintele copilul. Atata timp cat isi castiga existenta, nu vad care ar fi problema cu un om.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandru3107):

Am si eu părinti de ăștia, nu ai ce face

| DeeaGreenspaceFall1999 a răspuns:

Programare la psiholog. Si nu pentru ca este o anomalie, ci pentru a-i ajuta sa isi dea seama daca sunt cu adevarat gay sau nu. Mai nou e la moda sa faci parte din lgbtq, iar multi se alatura comunitatii pentru ca simt nevoia de apartenenta la un grup, si nu unul "basic". Se cunosc o droaie de cazuri in care oameni trans au descoperit ca au facut greseala vietii lor, la fel si cu oamenii gay. deci, clar, terapie.