| JamilaGizeh a întrebat:

Cum ar arata, in viziunea voastra, viata perfecta?

Răspuns Câştigător
| Bufferia a răspuns:

Pai,nu o sa spun far lucruri de-alea si de-alea ca nu are rost pentru ca nu are rost a spun fara egoism si mai stiu eu ce ...Totul vine din emotii deci vreau mai multa intelegere,nu altii sa ma inteleaga ci eu sa ii inteleg mai mult pe ei, viata mea, emotile si actiunile mele, nu sunt in masura sa ii controlez pe ceilalti sau sa spun ca ar fi mai bine sa fie asa si asa.Viata perfecta ar insemna sa pot sa fac ceva uimitor in viata sa sar cu parasuta spre exemplu,deci ceva uimitor si sa imi dau seama ca inima imi bate la fel de tare ca atunci cand o aud pe mama ca striga la mine sa imi fac curat in camera,adica sa zambesc sa rad si sa ma speri,sa fiu eu si sa imi permit sa gresesc. Viata cu adevarat perfecta care este prezentata ca o Utopie a lui Kant si Platon (filozofi care au discutat pe ideea asta) nu exista.Dar daca ne dam seama ca viata noasta e propriul nostru univers putem creea viata perfecta pentru noi, nu lumea perfecta nu oamenii perfecti, etc.Ce vreau eu :intelegere, iubire de peste tot, a o simt nu sa primesc mai mult sa simt mai mult si sa ofer mai mult caci ce dau aia primesc.Sa fac ceva uimitor apoi sa trec la ceva mai mare, sa am o cariera in arta ca doar de-aia ma chinui in orele de atelier din liceu laughing si in final sa am prieteni acum si oamenii in jurul meu, o relatie buna cu parintii si ....Mai tarziu o familie

| JamilaGizeh explică (pentru Bufferia):

Imi place gandirea ta...

5 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Sot.Copii.Sanatate.Fericire.Bani.

| InVPent a răspuns:

Depinde de la om la om.
Unii preferă gălăgia unui concert, alții preferă liniștea unui lac.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

As putea sa scriu pagini intregi despre asta.
Dar o sa ma rezum la atat:
In primul rand sa am pe cineva, sa stiu ca sunt iubit de o fata de la care nu pot sa cer nimic mai mult. Sa ma trezesc in fiecare dimineata sa stiu ca e langa mine si sa incep ziua cu zambetul pe buze happy ( probabil gandesc prea departe, am 19 ani... ).
In al doilea rand, as considera o viata perfecta si accea viata in care sa nu ma tem de nimic, dar bine ca nici acum nu ma tem, dar fac referire la lume. In care sa nu se certe nimeni, sa nu existe probleme. Sa fie "pace" happy.
As vrea o viata fara regrete, in care orice e posibil. Sa pot sa ma duc unde vreau, sa pot sa descopar lucruri noi si sa le impart intotdeauna cu cineva drag.
Mi-ar place sa am un servici stabil si un salariu atractiv.
Cat despre un loc perfect...
Eu ma vad cu o casa, undeva la munte, dar pe timp de vara happy
Ma vad pe o canapea, eleganta, iar in fata mea este o plasma si un xbox. In partea din stanga este geamul, un geam mare, prin care ar intra razele soarelui, si de pe care as putea sa vad o mica padure frumoasa, cu niste case mai rasfirate. Dar totul intr-o maniera eleganta happy.

Probabil ar parea o viata obisnuita cu nimic special la ia. Dar pentru mine ar fi ceva...

Ma rog. Dar viata ta perfecta care ar fi?

| Morrígu a răspuns:

Viața perfectă ar fi exact așa cum o vreau.
Nu pot să îți spun cum o vreau pentru că mereu o vreau altfel.