| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar trebui sa reactionez in momentul in care fosta unui amic ma vede ca sunt prin preajma FOSTULI ei(amic cu mine), imi trimite mesaje cu amenintari ca sa ma duc acasa ca daca ma prinde ma bate.Ma vede, sare pe mine si tot ea e cu gura mare ca ce si cum.Tin sa mentionez ca fostul ei este unul din cei mai buni prieteni ai mei ..nu i.am facut absolut nimic si ea a venit si "m.a batut". Fiind o fire sensibila m.am speriat, m.am panicat si am cedat nervos exteriorizandu.ma plangand.Nu i.am raspuns cu aceiasi moneda si nici nu m.am coborat la nivelul ei.Ce ar trebui sa fac acum? Funda.Multumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Serios? Tu te temi de ameninţările unei fete? Nu vreau să fiu sexistă, dar tu o poţi bate cu uşurinţă pe tipa aceea dacă este cazul, forţa masculină nici nu se compară cu cea feminină, mă doare să recunoscut asta, dar, voi sunteţi mai puternici. Deci, prima dată răspunde-i la mesaj spunându-i cam aşa: lasă-mă în pace, nu vreau să am de-a face cu tine, aţi terminat relaţia, gata, i-aţi distanţă, dacă nu vrei să înţelegi cu vorba bună, trecem la fapte. Şi dacă tot continuă să te hărţuiască ridică palma asupra ei în semn de ameninţare.

| Iubibilăă a răspuns:

Daca a apelat la violenta, vorbeste cu parintii tai si spune-le ce ti-a facut.
Asta inseamna hartuire.
Pa, pa.

| Alicezzz a răspuns:

Sa o ignori pe individa, nu merita oseteneala dar merita sa fie umilita... incearca sa ii raspunzi,, atacurilor,, ei prin cuvinte dure dar spuse cu zambetul pe buze!winking

| WithoutFeelings a răspuns:

Consider ca ar trebui sa vorbesti cu amicul asta al tau. in fond, el si tipa aia au avut o relatie, deci el ar cam trebui sa o potoleasca pe individa respectiva. Sunt sigura ca face asta din gelozie. Din cate am observat ea e destul de violenta si nu prea o sa ai cu cine sa discuti! Ti-am zis, depinde de EL. Tine-ma la curent cu ce ai facut. - da-mi mesaj pe privat-. *hugs*