| dany1444 a întrebat:

Cum ar trebui sa se poarte parintii cu copii, din punctul vostru de vedere?

6 răspunsuri:
| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a răspuns:

Din punctul meu de vedere, parinti ar trebui sa se comporte frumos cu ei, chiar si atunci cand fac ceva rau (nu ca se drogheaza si alte chestii)
Atunci cand fac ceva rau, nu e bine sa le interzici TV-ul sau PC-ul, pentru ca atunci eu vor vrea si mai mult sa se uite la TV sau sa se joace la calculator.
Si nu e bine nici sa-i insulti sau chestii de genul, pentru ca el se va supara pe tine si nu va uita niciodata ca l-ai facut prost sau tampit, etc.
Sa ai o zi buna!

| ÐÿÅ a răspuns:

Pai din punctul meu de vedere un parinte ar trebui sa fie indulgent, dar si autoritar cand e nevoie. Daca nu vei fi copilul, cand va creste, nu-ti va sti de frica si nu te va asculta deloc!
Parintii ar mai trebui sa fie si protectori, copii au nevoie de protectie din partea lor!

| AlleSss a răspuns:

Heii!
Pai parintii ar trebui sa fie intelegatori, sa-i ajute pe copii cu sfaturi... Bineinteles, mai sunt si cazuri in care copilul ia nota mica si incepe sa-l certe si sa-l ia la bataie. Nu e bine! Parintii ar trebui sa vada de ce nu a invatat si sa il ajute sa ia note mai bune in viitor. Nu sa le cumpere orice, dar totusi, ce cred ei ca e mai bine. Ar trebui sa fie un exemplu pentru ceilalti copii.
Bafta!

| AliveOne a răspuns:

Sa fie mai responsabili sa fie mai comunicativi si mai atasati

| abcabcabc a răspuns:

Ar trebui sa fie intelegatori si sa NUtipe la ei, doar un tipat sau sa-i spui unui copil mic ca este prost poate fi traumatizant sau in cel mai rau caz sa-i reduca inteligenta

| Nwbie a răspuns:

Nu ii poti spune unui parinte cum sa se poarte cu copii ..fiecare se poarta cum crede el ca e mai binee big grin