| arysa a întrebat:

Cum arata in viziunea voastra o persoana "de gasca"? O persoana timida si fara simtul umorului poate fi considerata de gasca?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

De gasca este orice persoana este sincera si deschisa. Chiar daca o persoana este timida va gasi unele momente in care sa intervina si sa fie demna de admirat. Orice persoana are simtul umorului, doar ca unii prefera un umor fin englezesc ( ca mine tongue ). Oricine e dispus la comunicare poate fi considerat de gasca. Nu esti de gasca daca esti plin de figuri si ipocrit.

| anss23 a răspuns:

Nu prea cred.

| broscutsaaa a răspuns:

O persoana de gasca este pur si simplu. de gasca.
Poti avea incredere indiferent de situatie, te imprumuta cu 1 leu sa zicem. fara sa-l ceara inapoi.
Daca glumesti si zici "ia`mi si mie o ciocolata". se duce iti ia si. tot felul de chestii d`astea.
Trebuie numai sa stii s`o cunosti happy

:*

| adinaciosescu a răspuns:

Da daca stie cum si cand sa intervina in discutii.Nu cred ca exista roman fara simtul umorului, iar daca da atunci va fi de gasca intre cei de acelasi fel

| Alessyaaa a răspuns:

O persoana de gasca inseamna cand esti de incredere, sa spui totul verde-n fata fara ascunzisuri.Nu conteaza daca esti timida sau fara simtul umorului, important e ce simti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O persoană care este deschisă comunicării, știe să se distreze în limitele bunului simț, respectă pe cei din jur.
O persoană care este timidă se poate integra, dar și una lipsită de simțul umorului, totul constă în cizelarea lor.
Nu trebuie să le întoarcem spatele, dimpotrivă!
Pa, pa.

| sasha_7307 a răspuns:

Nu in niciun caz! Pentru mine o persoana de gasca trebuie sa aiba neaparat simtul umorului dar nu sa faca glume proaste sau sa jigneasca pe altii. Poate fi "de gasca" daca e timida dar cred ca ar fi mai bine sa fie sociabila si sa se faca placuta prin felul ei de a fi.