| ๓itนpitน a întrebat:

Cum arata Raiul pentru voi?

4 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Stii cum se zice:Toti vor sa ajunga in ray dar nimeni nu vrea sa moara!
In ray este foarte frumos, insa nu toti pot ajunge acolo!

| Roberto a răspuns:

Alb.

| Cloak a răspuns:

De ce nu incercam sa vedem o noua lume cu ochii mintii? Noi toti! Sa ne imaginam un
loc nou. Ce frumos ar fi daca lumea ar fi plina de pasari care-ti canta la fereastra geamului
cand te trezesti? Ce frumos ar fi sa vedem aceste pasari hranindu-se din mancarea pusa de
noi pe pervaz? Ce bine ar fi daca am imbratisa o caprioara? Daca i-am crea un adapost. Ce
bine ar fi sa plantam in fiecare zi cate un copac. Fiecare copac ar creste semnificativ
procentul oxigenului din aer. Cum ar fi ca toata lumea sa iasa afara si sa respire un aer nou,
un aer curat. Ganditi-va doar. Zambete ar fi mai multe, si toate ar fi din inima. De asta avem
nevoie noi oamenii. De un gest de afectiune unii pentru ceilalti.
Doar prezentul conteaza.Sa lasam trecutul ca pe ceva care nici nu a existat.
Asa arata raiul pentru multi altii si pentru mine. Dar pacat ca el nu exista...

| DarkVampire_6349 a răspuns:

Pentru mine raiul arata ca un loc foarte luminos cu multe floricele si verdeata si un castel mare pe un nor unde sta Dumnezeu si totul e alb acolo. Funda?