| inflicted a întrebat:

Cum as putea sa am mai multa energie ziua? Toata energia imi vine seara

Răspuns Apreciat de Editori
| EGGc a răspuns:

Încearcă să dormi fix 9 ore si sa manânci zahar la anumite ore (daca nu consumi cafea, o bucățică mica de ciocolată dimineata te trezeste, mai ales daca nu mananci decât una). Renunta la tot ce inseamna suc după ora 15 (fie si el natural), mănâncă mai puțin zahar (o bucățică de ciocolată +ceva mic precum un mini croasant e destul, daca totusi e greu poti lua si o doza de suc dar și asa e putin mult) si consuma un fructe zilnic (până il ora 15 si fructele contin zahar) plus alimente cu carbohidtrati. Nu le lua precum niste restricții, doar gusta din ce iti e pofta (cat rămâne doar cat se pune la gustat).
Baftă!

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu îți recomand să nu mănânci zahar deloc, să faci plimbări prin aer liber și sport (în special dimineața) și să bei apă.

| aumih16 a răspuns:

Pai mananca dulce! e singura solutie! dormi mai mult! ori faci miscare sport cum ar fi dans de performanta fitness!

| monster62 a răspuns:

Buna! Fa sport pe timpul zilei, cum ar fi dans de performanta sau fitness, ca sa te umpli de forta. Eu fac sport de performanta de 3 ori pe saptamana luni si miercuri de la 6.30 la 9 seara si joi de la 7 seara la 8:30 si seara vin obosit si nu mai am chef de nimic. nu stiu cati ani ai, dar eu am 16 si la mine merge chestia cu sportul happy. Incearca sa faci sport intensiv pe o perioada scurta de timp si seara nu vei vrea altceva decat sa dormi. Incearca si spune-mi peste cateva zile daca ti-a iesit schema de obosire. Bafta!