| asdfggh a întrebat:

Cum as putea sa fac niste compuneri mai frumoase? plss help sad funditaaa love struck

4 răspunsuri:
| LoLo a răspuns:

Buna! Ai putea citi cat mai multe carti,pentru ati imbunatati vocabularul si cunostiintele. Daca citesti carti creativitatea ta se dezvolta, deoarece o sa iti vina idei mai multe din fiecare cate putinhappy. Bafta:*
Apropo, e foarte frumos sa fi creativ si sa ai o gandire bogatawave

| Michaela89 a răspuns:

Inspira-te din tot felul de carti ajutatoare, adica destinate studiului.De exemplu eu am o carte in care scrie cum faci compunerile.Pai in primul rand iti faci un plan de idei.Introducere o iei din text, adica autorul, cand a fost publicat\a opera.In cuprins scrii desfasurareea, iar in incheiere scrii opinia ta despre text sau sfarsitul intamplarii.Deci cauta la biblioteca sau cumpara-ti o carte despre compuneri si in vacanta realizeaza compuneri cu diferite titluri:La mare, la munte etc. Sper ca te-am ajutat.