| ginamagheru a întrebat:

Cum as putea sa imi conving părintii sa ma lase sa merg in club? Am 15 ani si majoritatea prietenilor mei merg. Mama in principiu e de acord fiindcă stie ca eu nu fumez sau sa ma droghez dar tata nu prea are incredere in mine si de aceea nu ma lasa. Cum as putea sa le demonstrez ca sunt cuminte si cs vreau doar sa ma distrez? Va rog raspuns puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Alina14_7933 a răspuns:

Haha, exact in situatia ta eram si eu acum ceva vreme big grin parca ma vad. trista ca toti prietenii mei merg, numai eu nu. Hmm, sincerr. depinde de la parinte la parinte. Mama a fost, la fel, mai spre un DA decat tata. si incet incet i-am spus ca vreau sa ies, ca am 15 ani, ca vreau sa stau PUTIN mai mult. Geeen pana la 12. Ma lasau, dar mereu ajungeam acasa punctual. Apoi, data viitoare ziceam 12 jumate si tot asa. si am ajuns sa pot ajunge acasa si la 4 jumate-5. Spune-le ca mergi cu prietenii si fa-le cunostinta parintilor tai cu ei.
Asta ar fi cam cea mai buna varianta. Succes happy :*

| ralu2 a răspuns:

Salut! aici e mai greu de convins nici pe mine nu ma prea lasa adica acum ma lasa de fapt nu chiar laughing deci nu m-ai inteles...eu am 18 ani si nici mie nu-mi zice da du-te dar imi zice fa ce vrei, si normal ca merg.Dar la varsta ta fiind fata isi fac foarte multe griji..si de aceea nu te lasa. Poate daca ai avea o gasca stabila sa zic asa si parintii tai sa ii cunoasca te-ar lasa si ar fi altfel.Dar asa se gandesc sa nu patesti ceva.Sau nu stiu la voi daca se face balul bobocilor, daca stii despre ce vorbesc.La noi se face si ar fi o ocazie sa te lase deorece vor fi in mare parte copii adica de liceu si generala.Pe de o parte e normal sa nu te lase.Dar sincer nici nu e cine stie ce in club la varsta ta si eu asa vedeam lucrurile dar mergi dansezi te distrezi cat te distrezi dar pe de alta parte strici banii si timpul..pentru ce e obositor.Incearca sa ii rogi frumos macar odata sa te lase poate dupa aceea ce te razgandesti sau ceva de genul

| wawanaqa1123 a răspuns:

Le spui sa iti dea o sansa sa aiba incredere in tine.Da ii rogi frumos si ii spui ca vrei sa fi si tu in rand cu prieteni sau fa cum fac eu spune-i ca ai o prietena si care vrea sa mearga in anumitul club si poate te lasa la mine daca le zic ca sunt cu iubita ma lasa in pacelaughing.