| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa inteleg mai usor Razboaiele Mondiale? Trebuie sa dau teza din ele si ba le incurc anii, ba le incurc evenimentele, ba nu tin minte unele chestii si nu stiu ce sa fac ca sa le invat mai bine! Va rog dati-mi niste sfaturi!

1 răspuns:
| MMihai a răspuns:

Trebuie sa dau teza din ele si ba le incurc anii, ba le incurc evenimentele, ba nu tin minte unele chestii si nu stiu ce sa fac ca sa le invat mai bine! Va rog dati-mi niste sfaturi!== când înveți la istorie, trebuie să ai mintea acolo, și nu le mai încurci!