| timidul96 a întrebat:

Cum as putea sa invat mai usor, sau niste sfaturi pentru a invata fizica. Sunt la profile mate-info, am intrat cu medie foarte buna, dar chestia e ca in generala nu prea am facut cine stie ce fizica si acum mi se pare foarte greu, nu inteleg mai nimic...

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa faci meditatii la fizica vei intelege mai bine sau poti vorbi cu profesorul tau despre anumite chestii ce nu le intelegi.

| Kerre a răspuns:

Poti incepe sa inveti cu materialul principal, apoi il poti diminua pe zi ce trece pana inveti.

| fyndtnydt7u a răspuns:

Ai putea să reiei materia din generală. Sigur găsești forumuri despre fizică.